Edmund Szwed prezentuje Strategię Rozwoju Gospodarczego Elbląga

Edmund Szwed, prawdziwy z prawdziwie bezpartyjnych kandydatów na radnego wystartuje do Rady Miasta Elbląga z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Elbląga. W kampanii wyborczej prezentuje Strategię Rozwoju Gospodarczego Elbląga na lata 2024-2029 opartą na trzech głównych filarach.

Elbląg potrzebuje rozwoju gospodarczego, opartego na realnej do realizacji strategii, aby nasze miasto w końcu zaczęło się rozwijać. Aby zatrzymało młodych ludzi na miejscu, zapewniło elblążanom pracę za godziwą płacę, łatwo dostępne mieszkania i szanse na rozwój.

Dlatego Edmund Szwed, kandydat na radnego miejskiego startujący z list KWW Razem dla Elbląga przedstawia Strategię Rozwoju Gospodarczego Elbląga na lata 2024-2029.

1. Inwestycje  przemysłowe w rejonie Terkawki.

Wyniku których w 2024 zostanie uruchomiony Gminny Program Gospodarczy, który sprawi, że  2025 w rejonie Terkawki powstaną zakłady  produkujące modułowe domy plus energetyczne. W  1 – etapie  znajdzie  zatrudnienie  ok. 7400  elblążan z wynagrodzeniem nie mniejszym niż:  9 000 zł netto na stanowisku szeregowym, na kierowniczym – 12 000 zł netto i  na dyrektorskim – 15 000 zł dyrektorskim.

2. Osiedle z ok.10 tysięcy domów plus energetycznych na Modrzewinie Północ.

Na terenie  Modrzewina Północ powstanie osiedle domów plus energetycznych, które  pierwszej kolejności otrzymają pracownicy nowo powstałych zakładów. Domy będą dostępne w formule taniego wynajmu.  Będą to domy o powierzchni 146,1 m² z dwoma garażami a kwota czynszu wyniesie 540 zł/mies. ( 500 + VAT 8 % ) i koszta ich utrzymania ok. 100 zł/mies. 

W ten sposób powstanie  nowa dzielnica mieszkaniowa Elbląga – Modrzewina Północ wraz z towarzyszącą infrastrukturą w postaci kompleksu szkolnego, żłobków i przedszkoli osiedlowych. Będzie również szkoła podstawowa, (gimnazjum), kompleks ochrony zdrowia (przychodnia lekarska, pogotowie ratunkowe), kompleks usługowo-handlowy, kompleks kulturalno-oświatowy, posterunek policji i remiza strażacka, a także kompleks rekreacyjno-sportowy wkomponowany w zagospodarowanej przestrzeni zieleni.

Edmund Szwed

3. Utworzenie Elbląskiego Banku Komunalnego

Prezydent i radni pochodzący z KWW Razem dla Elbląga wprowadzą fundamentalną zmianę w sposobie myślenia o finansach miasta. O te finanse dbać będą inaczej.  W świetle obecnie istniejących  przepisów Gminom wolno utworzyć i prowadzić banki. Powołanie banków komunalnych jest zgodne z art. 10 Ustawy o gospodarce komunalnej. Gminy mogą tworzyć spółki prawa handlowego zajmujące się czynnościami bankowymi.

Elbląski  Bank Komunalny stymulować będzie  rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście.

Edmund Szwed

Celem  Elbląskiego  Banku Komunalnego, będzie  zatrzymanie  pieniądza publicznego i nim zarządzanie na rzecz wzrostu zamożności elblążan. Pieniądz publiczny, jest własnością społeczności lokalnej, która go tworzy, płacąc podatki. Dotychczas Miasto powierza wszystkie środki finansowe w bankom komercyjnym, na dodatek płacąc za obsługę potężne pieniądze. Co więcej, gromadzone w banku komercyjnym  finanse elblążan nie pracują na korzyść Elbląga i  elblążan, lecz wzbogacają komercyjne banki. Powołanie banku komunalnego pozwoli na szybkie pozyskanie środków na inwestycje i jednocześnie na oddłużenie miasta i na  zwiększanie tempa jego rozwoju gospodarczego.

Edmund Szwed
KWW Razem dla Elbląga

Przeczytaj również:

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register