Budżet Obywatelski wymaga zmian. Prezydent zapoznał się z uwagami

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z wnioskodawcami projektów, które zwyciężyły w tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Było ono okazją do pogratulowania pomysłodawcom oraz podziękowania im za aktywność i społeczne zaangażowanie.

– Chciałbym podziękować Państwu za aktywność i zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Na uznanie zasługuje fakt, że wiele osób już kolejny raz złożyło wnioski do Budżetu Obywatelskiego, które zyskały uznanie elblążan. Cieszę się, że jesteście Państwo częścią tak ważnego przedsięwzięcia, dzięki któremu nasze miasto staje się bardziej przyjazne mieszkańcom. Wyrażam nadzieję na dalsze zaangażowanie przy realizacji kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki tegorocznego głosowania oraz zwycięskie projekty, których realizacja nastąpi w 2019 roku.  Było ono również okazją do wyrażenia swoich uwag i spostrzeżeń na temat zasad Budżetu Obywatelskiego. Dotyczyły one między innymi udziału placówek oświatowych w Budżecie Obywatelskim,  możliwości składania wniosków przez osoby niepełnoletnie, wydzielenia środków na małe projekty inwestycyjne, czy ułatwień w systemie głosowania.

Wszystkie uwagi  zostaną wnikliwie przeanalizowane przez powołany przez prezydenta zespół ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia budżetu obywatelskiego w naszym mieście.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register