Co dalej z budynkiem po PZU? Remont nadal się nie rozpoczął

Miała być rozbudowa bazy lokalowej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Po to właśnie władze miasta zdecydowały się na zakup budynku przy ul. Łączności od PZU. Tymczasem lata mijają a remont nadal się nie rozpoczął. Obiekt stopniowo coraz bardziej niszczeje.

– Czas od zakupu budynku od PZU możemy już liczyć w latach. Przez ten okres stan budynku ulega naturalnej erozji. Było też zaniedbanie gospodarza i pękająca od mrozu instalacja grzewcza. Proszę o udzielenie informacji jaki jest stan przygotowań do adaptacji budynku na potrzeby administracji miejskiej? Kiedy rozpoczną się prace budowlane? – pytała na ostatniej sesji radna Maria Kosecka.

Budynek od czasu zakupu nadal stoi pusty. Do tego w lutym br. doszło do poważne awarii a lejąca się woda zalewała chodnik przy obiekcie.

Jeszcze w listopadzie 2017 r. radna Maria Kosecka pytała o to, co dzieje się z zakupionym budynkiem.

– Równo dziewięć miesięcy mija od złożenia przeze mnie wniosku o przedstawienie informacji dotyczących stanu prac adaptacyjnych budynku zakupionego przez miasto od PZU. Prosiłam wówczas o przedstawienie informacji o efektach przeprowadzonego audytu stanu faktycznego, zakresu przewidzianych prac modernizacyjnych, wynikających z tego kosztach, a także zakresie reorganizacji lokalizacji departamentów organizacyjnych Urzędu Miasta w oparciu o pozyskane pomieszczenia. W otrzymanej odpowiedzi poinformowano, że została zawarta umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z terminem jej dostarczenia w kwietniu 2017 r. Ponieważ wniosek mój obejmował również zapytanie dotyczące ilości miejsc parkingowych uzyskałam informację o planowanym zleceniu prac projektowych rozbudowy parkingu – mówiła w listopadzie ubiegłego roku radna Maria Kosecka.

Przypomnijmy, że PZU (poprzedni właściciel obiektu) nie mogło znaleźć chętnych nabywców na opuszczone budynki przy ul. Łączności i Trybunalskiej. Jednym z powodów jest brak miejsc parkingowych przy tych obiektach. Radni zdecydowali, że budynki od ubezpieczyciela kupi miasto.

Do budynku narożnego przeniosą się te departamenty Ratusza, które obecnie są rozsiane po różnych częściach miasta. Natomiast dotychczasowe lokalizacje departamentów będą przez miasto sprzedawane bądź wynajmowane.

Jako pierwszy do nowej lokalizacji ma się przenieść Departament Świadczeń Rodzinnych z ulicy Jaśminowej, który obecnie zajmuje się programem Rodzina 500+.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kto-to-nadzoruje-awaria-w-budynku-przy-ul-lacznosci-woda-lala-sie-na-ulice/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register