Co dalej z likwidacją Pogotowia Socjalnego? Policjanci i szpital niepokojeni

Nie milkną echa decyzji prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz radnych Jego ugrupowania i Platformy Obywatelskiej w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego. Wojewoda uchylił podjętą w tej sprawie uchwałę a w sprawie zamknięcia Pogotowia negatywnie wypowiadają się elbląscy policjanci.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego. Za takim rozwiązaniem głosowali radni KWW Witolda Wróblewskiego oraz Platformy Obywatelskiej.

Wojewoda unieważnił uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego

Jednak prezydent Witold Wróblewski nie godzi się z decyzją wojewody i zapowiada skierowanie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na najbliższej sesji ma zapaść uchwała w tej sprawie, którą prawdopodobnie znowu poprą radni KWW Wróblewskiego i koalicyjny klub Platformy Obywatelskiej.

„Z treści rozstrzygnięcia nadzorczego wynika, iż jedynym powodem, na podstawie którego Wojewoda stwierdził nieważność przedmiotowej uchwały jest okoliczność braku konsultacji jej treści ze związkami zawodowymi. Na poparcie swojego stanowiska Wojewoda przywołał uchwałę Naczelnego Sądu Administracyjnego 29 listopada 2010. Jednakże z rozstrzygnięciem organu nadzoru nie sposób się zgodzić. Przede wszystkim należy podkreślić, iż powyższa uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego nie może mieć zastosowania w okolicznościach niniejszej sprawy i została ona wydana na kanwie zupełnie innej sprawy, której przedmiotem była konieczność konsultacji związkowych w związku z likwidacją szkoły” – to fragment uzasadnienia przygotowanego projektu uchwały.

W sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego już wcześniej swoje zaniepokojenie wyrazili elbląscy policjanci zrzeszeni w jednym ze związków zawodowych. 

Radny Piotr Opaczewski wskazuje również, że brak Pogotowia Socjalnego może być bardzo dużym problemem dla elbląskich szpitali. Jako przykład podał miasto Piła.

„W grudniu ubiegłego roku w Pile również zdecydowano się zamknąć podobną do naszego Pogotowia Socjalnego placówkę. Na początku maja zwróciłem się do pileckiego szpitala i policji z prośbą o informację, jak z perspektywy kilku miesięcy oceniają tamtą decyzję” – pisze radny Opaczewski.

Jak się okazuje, dla szpitala w Pile ta decyzja władz miasta była katastrofalna w skutkach.

W grudniu ubiegłego roku w Pile również zdecydowano się zamknąć podobną do naszego Pogotowia Socjalnego placówkę. Na…

Opublikowany przez Piotr Opaczewski Piątek, 22 maja 2020

 

Jak tym razem zagłosują radni? Czy za taką decyzją również podniosą ręce dwaj byli komendanci policji w Elblągu, obecnie radni KWW Witolda Wróblewskiego?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register