Co dalej z pracownikami Pogotowia Socjalnego w Elblągu?

Pracownicy likwidowanego Pogotowia Socjalnego nie zostali pozostawieni sami sobie. Każdy otrzyma ofertę nowej, pełnoetatowej pracy, na nie gorszych warunkach płacowych niż dotychczas. Prezydent zaoferował pracownikom likwidowanej placówki pracę w instytucjach samorządowych, które dysponują wakatami.

– W ubiegłym tygodniu przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu oraz radni Krzysztof Konert oraz Paweł Fedorczyk wystąpili z propozycją przeanalizowania możliwości, jeśli chodzi o pracowników Pogotowia Socjalnego. Wspólnie z wiceprezydentem Michałem Missanem jeszcze raz ten temat przeanalizowaliśmy pod kątem znalezienia zatrudnienia dla pracowników Pogotowia Socjalnego, które jest w likwidacji. Stwierdziliśmy, że w naszych jednostkach mamy wakaty, dyrektorzy nie mają pełnej obsady. Po spotkaniu z dyrektorami wytypowaliśmy miejsca pracy dla pracowników Pogotowia Socjalnego, zgodnie z ich wykształceniem. Dzisiaj wspólnie z prezydentem Michałem Missanem wystąpiłem do każdego z pracowników z ofertą pracy. Do końca tygodnia mogą się oni zgłosić do dyrektorów wskazanych jednostek – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Zaproponowano zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Elblągu dwóm osobom, pięciu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, jednej w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Elblągu, jednej w Elbląskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i jednej w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej nr 4.

Do 30 czerwca osoby te mają wypowiedzenia.

–  Od 1 lipca jesteśmy w stanie tym osobom zapewnić pracę, jeśli będą zainteresowane przedstawioną propozycją. Będzie to praca na cały etat, na warunkach finansowych nie gorszych, jakie mieli do tej pory – dodaje wiceprezydent Michał Missan.

1 komentarz

  • Janusz Lewandowski Reply

    11 października 2020 at 11:37

    A co z niepełnosprawnymi? gdzie ta obiecana praca której nie ma co to za Władza która dba jedynie o własne interesy,iportwele co to za Prezydent który nas traktuje jak zło konieczne!!!!Wstyd i Hańba.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register