Czy uczniowie będą jeździli za darmo komunikacją miejską?

Uczniowie elbląskich szkół mogliby jeździć bezpłatnie komunikację miejską. Tak twierdzi radna Maria Kosecka i w tej sprawie zgłasza wniosek do prezydenta Elbląga. Jak do tego podejdzie władza naszego miasta?

Do naszej redakcji wpłynął wniosek radnej Marii Koseckiej, która skierowała to pismo także do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

– Jestem przekonana, że przyjęcie mojej inicjatywy wpłynie na postrzeganie Elbląga jako miasta wrażliwego na problemy społeczne i reagującego na potrzebę kreowania komunikacji miejskiej jako alternatywnego źródła komunikacji – pisze radna.

Poniżej treść wniosku radnej Marii Koseckiej kierowany do prezydenta Elbląga.

„Coraz więcej miast wprowadza bezpłatną komunikację miejską. Niektóre oferują darmowe przejazdy nie tylko seniorom i uczniom. Na przykład Tomaszów Mazowiecki podjął uchwałę, że od stycznia 2018r gratis będą jeździli wszyscy mieszkańcy tego miasta i to dwudziestoma pięcioma nowymi autobusami z napędem hybrydowym. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej mogą korzystać także mieszkańcy wielu mniejszych gmin, m.in. Bełchatowa, Strykowa, Głowna, Lubina, Wadowic, Środy Wlk., Żor, Polkowic, Kościerzyny. Ostatnio uchwałę zwalniającą z opłat za przejazdy komunikacją miejską uczniów szkół podstawowych podjęli radni Wejherowa.

Uważam, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych, ewentualnie też ponadpodstawowych, powinniśmy rozważyć również w Elblągu. Biorąc pod uwagę niezwykle istotny, ze społecznego punktu widzenia aspekt takiej decyzji, wnioskuję o podjęcie uchwały zwalniającej z opłat za przejazdy dzieci i młodzież szkolną oraz uwzględnienie w budżecie począwszy od 2018r kosztów tej decyzji. Z budżetu miasta wydajemy pokaźne kwoty na sprawy marketingowo-promocyjne. To wszystko jest bardzo ważne i dobre, natomiast wydaje się, że Elbląg nie jest w niebezpieczeństwie finansowym i może finansować takie projekty, a gdyby przeznaczyć na to część środków idących na kwestie marketingowe, to byłaby to lepsza akcja promocyjna dla miasta niż niejedna kampania czy reklama”.

Maria Kosecka

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register