Dzięki tej akcji udało się poprawić los zwierząt

Dwie kozy przetrzymywane w niewłaściwych warunkach zmieniły właściciela i dzięki temu poprawią się warunki ich bytowania. Udało się to w ubiegłym tygodniu dzięki wspólnej akcji Powiatowego Lekarza Weterynarii, urzędników Referatu Ochrony Środowiska UM, patrolu Policji i Straży Miejskiej, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacji Końskie Zdrowie.

Zwierzęta nie były bite, czy wygłodzone, jednak trzymane na krótkiej uwięzi wśród zabałaganionego podwórka, samodzielnie próbowały poszukiwać pożywienia, np. objadając korę z drzew. Pierwsze sygnały o tym, co dzieje się na jednym z elbląskich podwórek ze zwierzętami, mieszkańcy i pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przekazali do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ten wspólnie ze Strażą Miejską sprawdził i potwierdził warunki w jakich przetrzymywane są zwierzęta.

Kolejna wizyta u właściciela miała już bardziej konkretny charakter. Został on powiadomiony, że w trybie obowiązującej ustawy o ochronie zwierząt i jej niedawnej nowelizacji (art. 7), niewłaściwie przetrzymywane czy hodowane zwierzęta mogą zostać mu odebrane, a koszty transportu zwierząt, ich utrzymania i opieki weterynaryjnej będzie musiał ponieść właściciel. Ostatecznie sprawa została załatwiona polubownie. Właściciel zrzekł się zwierząt, które trafiły do Fundacji Końskie Zdrowie, gdzie czeka je znacznie lepszy los.

Osoby, które chcą wesprzeć Fundację i pomóc w utrzymaniu kóz mogą przekazać suchy chleb, buraki, marchew, jabłka, a także zboża, siano i słomę, które to produkty stanowią podstawową dietę zwierząt.

Kontakt: Fundacja “Końskie Zdrowie”, Elbląg ul. Okólnik 4, tel. 55 233 77 28.

UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register