Dwóch pijanych kierujących i jedno przekroczenie „50+”

Policjanci z patrolowo interwencyjni zatrzymali wczoraj na ul. Malborskiej rowerzystę jadącego „zygzakiem”. Okazało się że 36 letni mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ukarano go 500 złotowym mandatem i wyeliminowano z ruchu aby nie stwarzał zagrożenia dla siebie i innych.

Innym nietrzeźwym kierującym który takie zagrożenie stworzył był 38-latek a sytuacja miała miejsce w podpasłęckim Krośnie. Tam policjanci ruchu drogowego rozliczając kolizję drogową ustalili że 38-letni mężczyzna kierujący oplem omegą jest pijany. Wynik badania alkotestem wykazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Jeszcze innym zagrożeniem ujawnionym przez patrol ruchu drogowego było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Dokonał tego 39-letni mężczyzna dostawczym volkswagenem. Jechał 108km/h w miejscu ograniczenia do 50 km/h w miejscowości Żurawiec. Zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register