Dzieci z Ukrainy zaginęły w okolicach Fromborka

Całonocne poszukiwania w okolicach Braniewa trzech zaginionych chłopców w wieku od 11 do 13 lat zakończyły się szczęśliwie. Dzieci, obywatele Ukrainy, zostały odnalezione przez policjantów.

W poszukiwania zaangażowali się nie tylko funkcjonariusze różnych służb, ale i okoliczni mieszkańcy. Chłopcy cali i zdrowi wrócili do swoich opiekunów.

W niedzielę (28.08.2022r.) około godz. 19:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym, że z fromborskiego ośrodka oddaliło się trzech małoletnich chłopców, obywateli Ukrainy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nastolatkowie około godz. 15:30 wyszli w nieznanym kierunku.

Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania 11,12 i 13-latka. Teren okolicznych miejscowości wspólnie z funkcjonariuszami przeczesywali strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, straży leśnej oraz myśliwi.

Do działań zaangażowano służbowego psa tropiącego, sprzęt z termowizją, drony oraz wojskowy helikopter. Pomocą służyli także okoliczni mieszkańcy.

W poniedziałek (29.08) około godz. 07:00 policjanci z braniewskiej “drogówki” dotarli najpierw do dwóch chłopców. Kilkanaście minut później funkcjonariusze odnaleźli trzeciego z nich. 11,12 i 13-latek cali i zdrowi wrócili do swoich opiekunów.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register