Ebek i Hulaj najlepsze w Warszawie

Zakończyły się eliminacje na szczeblu Komendy Stołecznej Policji do XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. W trakcie zawodów sprawdzano umiejętności przewodników i psów służbowych w kategorii patrolowo-tropiącej. Najlepsi mł. asp. Daniel Pernach z psem Ebek oraz st. asp. Paweł Wesoły z psem Hulaj, reprezentować będą stołeczny garnizon w finale ogólnopolskim.

Przez kilka dni 25 przewodników policyjnych psów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, komend powiatowych w Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Warszawie Zachód, Otwocku, Piasecznie i Wołominie zmagali się w kilku różnych konkurencjach. Pierwszego dnia sprawdzali swoją wiedzę podczas testu oraz umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym. Przez kolejne dni podopieczni przewodników pokonywali przeszkody terenowe, tropili ślady ludzkie, prowadzili pościg bez kagańca za napastnikiem i bronili przewodnika podczas konwoju. Musieli również odszukać ukrytą osobę w terenie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali policyjni eksperci i specjaliści Wydziału Prewencji KSP oraz Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP. Sędzią głównym zawodów był ekspert kom. Robert Gierej.

W tym roku przewodnikiem, który zdobył największą liczbę punktów w rozegranych konkurencjach jest bezapelacyjnie mł. asp. Daniel Pernach z psem Ebek, służący w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął st. asp. Paweł Wesoły z psem Hulaj, służący w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie.

Obaj będą reprezentować Komendę Stołeczną Policji w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 5-9 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach podlegającym pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

piespolicyjny1piespolicyjny2piespolicyjny3piespolicyjny4

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register