Jak dbać o paznokcie?

Długie i twarde paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Dzięki nim dłonie prezentują się elegancko i subtelnie, a palce wydają się smuklejsze i dłuższe. Aby cieszyć się pięknymi paznokciami, nie trzeba przyklejać tipsów. Wystarczy dbać o paznokcie na co dzień, stosując się do kilku prostych porad.

 Ochrona przed łamaniem i rozdwajaniem się płytek

 Płytki paznokciowe są silnie narażone na łamanie się i rozdwajanie. Jeżeli ma się łamliwe paznokcie, ich zapuszczenie będzie możliwe wyłącznie, gdy będzie się regularnie używało utwardzacza bądź odżywki do paznokci. Paznokcie powinno się malować nimi co 2-3 dzień, dzięki czemu uzyska się pożądaną długość pazurków. Jeśli szukasz najlepszego preparatu do utwardzania i wzmacniania płytki paznokciowej, sprawdź odżywki do paznokci stosowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. W ich składzie znajduje się najwięcej substancji wpływających pozytywnie na wygląd i kondycję paznokci, a aplikacja tychże kosmetyków jest wydajna i szybka.

 Łamliwe paznokcie pomalowane odżywką stają się o wiele silniejsze i odporniejsze na uderzenia, zadzieranie i kontakt z wodą oraz detergentami. Co ważne, wysokiej jakości odżywki do paznokci są bezbarwne, dzięki czemu bez przeszkód można je stosować na co dzień. Transparentność ułatwia również malowanie pazurków, gdyż nie trzeba obawiać się, że kolor pokryje płytkę nierówno. Ponadto ewentualne odpryski są niemalże niewidoczne.

Regularne stosowanie utwardzaczy i odżywek do paznokci sprawia, że problem łamliwych paznokci znika raz na zawsze. Preparaty są skuteczne również w przypadku regeneracji płytek paznokciowych po zdjęciu tipsów oraz u osób, które obgryzały paznokcie z powodu stresu.

Ochrona przed wodą i detergentami

Płytki paznokciowe stają się słabsze i bardziej łamliwe, jeśli są narażone na długotrwały kontakt z wodą i środkami czystości. Podczas zmywania naczyń, mycia podłóg bądź prania ręcznego powinno się zakładać na dłonie gumowe rękawiczki. Dzięki nim dłonie i paznokcie są zabezpieczone przed nadmiernym wysuszeniem i uszkodzeniem. Po zakończeniu prac domowych wskazane jest zastosowanie na dłonie i paznokcie kremu nawilżającego lub regenerującego. Ważne jest, by kosmetyk wsmarować również w skórki wokół paznokci.

Delikatne piłowanie

Paznokcie powinno się skracać za pomocą gruboziarnistych pilniczków i nadawać im kształt za pomocą pilników drobnoziarnistym. Ważne jest, by piłowanie było delikatne – do tego celu można używać narzędzi szklanych lub papierowych. Metalowy pilniczek uszkadza płytkę paznokciową i sprawia, że zapuszczanie paznokci jest utrudnione.

1 komentarz

  • Ircia Reply

    29 marca 2018 at 04:15

    polecam stosowanie ekspresowych lakierów hybrydowych, które nie niszczą płytki paznokci jak zwykłe hybrydy!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register