Jak zadbać o higienę skóry głowy?

Czysta i bezproblemowa skóra głowy to podstawa, zwłaszcza kiedy marzysz o zdrowych i lśniących włosach. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w sytuacji, kiedy maski i odżywki stosowane na długości włosów nie przynoszą efektów. Sprawdź, jak dbać o higienę skóry głowy, by móc cieszyć się pięknymi włosami.

Wybierz odpowiedni szampon

Wybór odpowiedniego szamponu ma większe znaczenie dla naszej skóry głowy aniżeli dla włosów.  Niejednokrotnie kupujemy szampon, czytając tylko to, co jest napisane z przodu etykiety. Na rynku wyróżniamy między innymi szampony zwiększające objętość, oczyszczające, nawilżające i dopasowujemy je do kondycji naszych włosów. 

Aby móc cieszyć się zdrową skórą głowy, trzeba zmienić taktykę. Należy najpierw zaobserwować, jakie potrzeby ma nasza skóra głowy i do nich dopasować szampon. 

Przesuszona skóra głowy, z oznakami łupieżu czy przetłuszczająca się będą wymagały innych kosmetyków.  Niektóre marki stosują te szczegółowe opisy, jednak w innych przypadkach warto nauczyć się czytania składów kosmetyków. To pozwoli na właściwe dobranie szamponu i szybsze uzyskanie pożądanych efektów.

Użyj specjalnego peelingu do skóry głowy

Skóra głowy również potrzebuje mocnego oczyszczenia i złuszczenia. W tym celu użyj specjalnego peelingu, który znajdziesz tutaj: onlybio.life/peelingi-do-wlosow.  Pozwoli on nie tylko złuszczyć martwy naskórek, ale także pozbyć się resztek kosmetyków po stylizacji oraz pielęgnacji. To sprawi, że skóra głowy będzie odświeżona i dotleniona. Będzie poprawione także krążenie krwi, a jeżeli zmagasz się z łupieżem, pozwoli Ci usunąć jego łuski. Peeling warto stosować regularnie, mniej więcej raz na dwa, trzy tygodnie. Efektu odczujesz od razu.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje peelingów do skalpu:

  •  peeling mechaniczny
  •  peeling enzymatyczny i kwasowy

Peeling mechaniczny ma w swoim składzie drobinki, które działają na zasadzie tarcia w kontakcie z martwym naskórkiem. Z kolei peelingi enzymatyczne i kwasowe mają w swoim składzie specjalne substancje rozpuszczające martwy naskórek i pozostałości kosmetyków.  To zdecydowanie delikatniejsza opcja polecana w przypadku wrażliwych skóry głowy.

Postaw na codzienny masaż

Aby poprawić ukrwienie skóry głowy postaw na masaż. Możesz wykonać go samodzielnie opuszkami palców, na przykład w czasie mycia. Delikatny masaż kolistymi ruchami od przodu głowy w kierunku karku pozwoli Ci się zrelaksować i odprężyć. Zmniejsza także napięcie wywołane stresem. 

Masaż pobudza także włosy do wzrostu dzięki temu, że zostały stworzone do tego odpowiednie warunki. Przy okazji masażu możesz stosować również wcierki, a zamiast opuszek palców, wybrać na specjalne masażery, które wzmacniają efekt. To najszybszy sposób, jeżeli chcesz zapuścić dłuższe włosy.

Jeżeli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy Twoim, pierwszym krokiem powinno być przyjrzenie się kondycji skalpu. Dzięki temu wyeliminujesz podstawowy błąd w pielęgnacji, czyli skupienie się tylko na długości włosów. Pamiętaj, że za gęstymi i lśniącymi włosami stoi zdrowa skóra głowy.

Artykuł sponsorowany.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register