Tworzenie stron internetowych – ile czasu zajmuje projekt, wdrożenie i optymalizacja?

Budowa stron internetowych od podstaw do złożony proces. Nie da się stworzyć nawet prostej witryny bez wstępnego pomysłu, designu oraz ustalenia, czego właściwie ma dotyczyć docelowa strona www. Jak w takim razie zacząć projektowanie strony internetowej i ile czasu trwa kompleksowe wdrożenie serwisu? Dowiedz się więcej!

Na całkowity czas potrzebny do przygotowania nowej strony internetowej wpływa wiele czynników. Złożoność procedur wiąże się z takimi działaniami, jak: planowanie, projektowanie, kodowanie i wdrażanie. Ostatni etap to optymalizacja. W dużej mierze właśnie w taki sposób są realizowane m.in. strony internetowe Łódź.

Ile trwa stworzenie strony internetowej dla nowego biznesu?

Przygotowanie strony internetowej jest złożonym procesem, a czas potrzebny na zrealizowanie wszystkich prac jest uzależniony od kilku parametrów:

  • rodzaj strony www np. prosty sklep internetowy, landing page, strona wizytówka,
  • liczba podstron,
  • typ funkcjonalności zastosowanych na stronie,
  • złożoność projektu graficznego.

Im bardziej skomplikowany projekt witryny, tym więcej czasu zajmuje jej zakodowanie, wdrożenie oraz zoptymalizowanie. Proste witryny typu landing page da się stworzyć nawet
w kilka dni. W przypadku obszernych sklepów dla biznesu e-commerce cała procedura może zająć miesiąc, dwa, a nawet kilka miesięcy.

Profesjonalna agencja czy freelancer – kto szybciej tworzy strony www?

Czas potrzebny na zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej jest też zależny od doświadczenia firmy, która zajmie się zleceniem. Profesjonalne agencje z wieloletnim doświadczeniem wdrażają znacznie szybciej witryny www niż freelancerzy, którzy zajmują się tworzeniem stron wyłącznie po godzinach.

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym przygotowaniu projektu witryny www i jej wdrożeniu, wtedy postaw na usługi agencyjne. Kiedy jednak stawiasz na optymalizację kosztów, a czas realizacji zlecenia nie jest kluczowy – możesz wybrać freelancera-webmastera.

Budowa stron internetowych – czy da się to zrobić szybko i dobrze?

Stwierdzenia „szybko” i „dobrze” najczęściej nie idą ze sobą w parze. Dotyczy to także projektowania stron internetowych. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji niestety nie da się stworzyć w pełni funkcjonalnej i spersonalizowanej witryny
w jeden dzień.

Zbyt szybko wdrożone projekty najczęściej zawierają wiele błędów, które w przyszłości mogą skutkować np. spadkiem pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google. A zatem lepiej zdecyduj się na pomoc profesjonalistów, szczególnie jeśli potrzebujesz nowej strony dla swojego rozwijającego się biznesu.

Na czym można zaoszczędzić podczas tworzenia stron www?

Na pewno nie szukaj oszczędności na wsparciu technicznym i profesjonalnych usługach projektowania, kodowania i wdrażania stron. Możesz jednak zoptymalizować wydatki, wybierając tańszy hosting, atrakcyjniejsze cenowo serwery, a także ograniczając funkcjonalność strony do niezbędnego minimum po stronie użytkownika.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register