„Jar w formie”. Bieżnia przy ZS nr 1 otwarta

Dobra wiadomość dla miłośników królowej sportu. Mogą oni korzystać z przebudowanej bieżni przy Zespole Szkół Nr 1 przy ul. J. Korczaka. Inwestycja pod nazwą „Jar w formie” zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Cieszę się, że w ten słoneczny dzień oddajemy do użytku kolejną inwestycję z Budżetu Obywatelskiego. Jestem przekonany, że będą z tego obiektu korzystali zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy okolicznych dzielnic. Życzę wszystkim bezpiecznego korzystania z tej bieżni. Przekazuję również bloki startowe, które z pewnością przydadzą się do pełnego wykorzystania tego obiektu” – mówił podczas otwarcia prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent podziękował również wszystkim, którzy włączyli się w realizację inwestycji oraz zachęcał do składania wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt został już sprawdzony przez uczniów. Podczas uroczystego otwarcia odbyły się zawody w biegu sztafetowym na 200m. Uroczystość uświetnił również pokaz mażoretek.

Wnioskodawcą inwestycji pn. „Jar w formie” – przebudowa bieżni przy Zespole Szkół Nr 1 przy ul. J. Korczaka”, była Pani Małgorzata Dubnowska-Borczak. Zakres zadania obejmował między innymi: wykonanie robót rozbiórkowych, budowę nowej, trzytorowej bieżni okrężnej, poliuretanowej o długości 200 m, przedłużenie odcinka prostego bieżni do długości 60 m, ze skocznią do skoku w dal, przebudowę oświetlenia terenu i odwodnienie bieżni. Koszt realizacji zadania wyniósł 369 417 zł brutto.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register