Kiepscy złodzieje. Tak kradli “golfa”, że złapała ich policja

50-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego vw golfa, którego wcześniej pozostawił na parkingu. Okazało się, że za sprawą kradzieży stoją… cztery osoby, które chciały tym samochodem… pojeździć. Zrobiły to jednak tak nieudolnie, że szybko namierzyli ich policjanci.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę. Sprawcy pomimo prób nie mogli jednak uruchomić auta i przepchnęli je dwie ulice dalej. Tam trafili na nich policjanci z patrolu.

To była szybka kradzież i jeszcze szybsze zatrzymanie. Pewien mężczyzna zgłosił, że wyszedł na parking i zauważył, że brakuje na nim jego auta. Był nim wv golf. Zadzwonił więc do oficera dyżurnego elbląskiej policji. Ten wysłał na miejsce patrol. Policjanci jadąc sprawdzić zgłoszenie natknęli się po drodze na 4 osoby „majstrujące” coś właśnie przy vw golfie. Postanowili od razu to sprawdzić. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta odparł, że samochód niedawno zakupił… Przeczyła jednak temu wyrwana stacyjka i rozłączone pod nią przewody.

Okazało się, że jest to właśnie ten, skradziony chwilę wcześniej golf. Łącznie w kradzież zaangażowane były 4 osoby, które znajdowały się w chwili kontroli w aucie. Najmłodsza była 21-latka, która jak ustalili policjanci wpadła na ten pomysł. Realizacją zajęli się jej trzej koledzy: 48, 46 i 40-latek.

Mężczyźni mieli za sobą przestępczą przeszłość. Jednak kradzież takiego samochodu nastręczyła im sporo trudności. Był problem z otwarciem, później z uruchomieniem silnika. Sprawcy postanowili więc przepchnąć auto dwie ulice dalej. Dwie osoby pchały, dwie siedziały w środku mając namiastkę nocnej przejażdżki niemieckim autem. Policjanci zbadali trzeźwość wspomnianych osób. 21-latka miała 3 promile, dwaj mężczyźni po 2,2 promila a jeden 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dziś gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży auta. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register