Kolejne inwestycje na Modrzewinie. Firma deklaruje zatrudnienie nawet 120 osób

Po firmie Meble Wójcik kolejne elbląskie przedsiębiorstwo będzie inwestowało na Modrzewinie i deklaruje wzrost zatrudnienia od 100 do 120 osób. To firma Lira Lighting, która chce rozbudować swoją firmę w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Lira Lighting działkę na Modrzewinie kupiła już w 2009 r. Natomiast w marcu br. otrzymała zezwolenie na prowadzenie inwestycje w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja na wspomnianej działce już się rozpoczęła.

Elbląskie przedsiębiorstwo chce tu wybudować halę produkcyjną o powierzchni 4 tys. m2, gdzie będą produkowane oprawy oświetleniowe. Firma ma zainwestować około 18 mln zł oraz zatrudnić nawet 120 osób. Lira chce także stworzyć tu centrum badawczo-rozwojowe. Tu elbląska firma chce pracować nad całkiem nowym produktem, który został już objęty ochroną patentową.

Jak informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, „w wyniku wdrożenia prac badawczo-rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną (wydajnością świetlną) oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia)”.

Przypomnijmy, że do inwestycji na Modrzewinie przymierza się również firma Wójcik Meble.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 25.08.2017 r. firmie Meble Wójcik sp. z o.o. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dokument podpisany przez Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg jest ósmym zezwoleniem wydanym elbląskiej firmie prowadzonej przez rodzinę Wójcików.

1.08.2017 r. nastąpiła konsolidacja trzech spółek: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Prawa i obowiązki pozostałych podmiotów przejęła Wójcik Fabryka Mebli, która zmieniła nazwę na Meble Wójcik sp. z o.o.

Zezwolenie podpisane 25.08.2017 r. zawiera zapisy dotyczące inwestycji wartej co najmniej 50 000 000 zł. Meble Wójcik sp. z o.o. deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o minimum 120 ludzi i utrzymanie liczby pracowników na poziomie 1430 osób. Projekt będzie realizowany w Elblągu na nieruchomościach o powierzchni 5,3718 ha.

Inwestycja będzie polegać na budowie hali produkcyjno-magazynowej oraz hali magazynowo-logistycznej. Zaplanowane jest także wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Firma zamierza również rozbudować istniejący system informatyczny, dostosowując możliwości produkcji mebli do indywidualnych potrzeb klientów.

fot. Rozpoczęcie inwestycji firmy Lira Lighting.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register