Kolejne utonięcie w Bałtyku! Co się dzieje?

Kolejna tragiczna informacja z plaż Morza Bałtyckiego. Tym razem topili ojciec i syn. Dziecko przeżyło. To kolejne tragiczne zdarzenie w ciągu tylko ostatnich kilku dni.

Jak informuje TVN24, Mimo bardzo długiej reanimacji nie udało się uratować 43-latka, który w Łazach (Zachodniopomorskie) wszedł do morza razem z synem. Według wiedzy policji, to około 14-letni chłopiec zaczął wzywać pomocy.

Akcja ratowników rozpoczęła się po południu. 43-letni mężczyzna był w wodzie razem ze swoim około 14-letnim synem.

– W pewnym momencie mężczyzna zaczął się topić – powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 sierż. Beata Gałka z policji w Koszalinie. Jak dodała, by wezwać pomoc, syn 43-latka zaczął krzyczeć.

Wyciągnęli z wody ojca i syna

Iwona Kasprzak z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie powiedziała natomiast, że  ratownicy wyciągnęli z Bałtyku mężczyznę i jego syna.

– Ojciec chłopca był bardzo długo reanimowany – powiedziała sierż. Gałka. Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować. Około godziny 13:30 lekarz stwierdził zgon. Chłopcu nic poważnego się nie stało.

Na miejscu pojawili się także policjanci, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i pogotowie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu w Krynicy Morskiej. Tam topiła się dziewczynka, której na pomoc ruszył ojciec. Niestety mężczyzna nie przeżył.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/akcja-ratunkowa-w-krynicy-morskiej-dziewczynka-uratowana-jej-ojciec-poszukiwany/

Fot. TVN24

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register