Kto powinien wybrać materac piankowy z pianki termoelastycznej?

Materac termoelastyczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Rewolucyjna technologia, po raz pierwszy użyta w badaniach kosmicznych NASA, doskonale odnalazła się również w domowym zaciszu. Czym charakteryzuje się i dla kogo dedykowana jest pianka termoelastyczna?

Materac z pianki termoelastycznej – najważniejsze cechy

Materac termoelastyczny jest uważany za najbardziej dopracowany i zaawansowany technologicznie rodzaj materaca piankowego. Ich szeroki wybór oferuje firma Hilding, lider wśród producentów materacy. Pianka termoelastyczna, zaprojektowana specjalnie na potrzeby astronautów, od lat cieszy się znakomitą renomą w branży meblarskiej. Jej zalety podkreślają nie tylko producenci, ale także klienci, którzy w trosce o komfort snu coraz częściej sięgają po produkty z wyższej półki.

Termoelastyczny materac piankowy, podobnie jak inne rozwiązania piankowe, idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki. W odróżnieniu jednak od innych wkładów, pianka termoelastyczna reaguje na dwa czynniki – nacisk i temperaturę ludzkiego ciała. Ciepło oddawane przez organizm powoduje inteligentne odkształcanie się pianki, która w precyzyjny sposób dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i daje równomierne podparcie dla wszystkich partii ciała.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej pianki, materac termoelastyczny dostarcza maksymalne odczucie komfortu. Wystarczy zaledwie kilka sekund, żeby materac delikatnie się zapadł i dopasował do sylwetki. Doświadczenie to porównywane jest przez klientów do „otulania przez pianę”. Tkanina ze względu na wysoką elastyczność może wielokrotnie się odkształcać i na bieżąco dostosowywać do pozycji snu. Rankiem materac szybko wraca do swojego wyjściowego kształtu, dzięki czemu ryzyko trwałego uszkodzenia sprzętu jest minimalne.

Dla kogo przeznaczony jest materac termoelastyczny?

Pianka termoelastyczna znajduje doskonałe zastosowanie w kontekście leczniczym i terapeutycznym. Z jej wyjątkowych właściwości skorzystają przede wszystkim osoby z przewlekłymi bólami kręgosłupa i z problemami krążeniowymi. Materace termoelastyczne generują ogromną liczbę punktów podparcia, dzięki czemu nacisk na poszczególnie partie ciała jest rozłożony równomiernie. Ma to znaczący wpływ na prawidłowy przepływ krwi i poprawę funkcjonowania układu krążenia. Właściwości pianki są cenione także przez zawodowych sportowców i osoby na co dzień podejmujące wzmożoną aktywność fizyczną. Materac termoaktywny zapewnia najwyższy poziom regeneracji organizmu, pozwalając na odciążenie mięśni oraz stawów.

Wysokiej jakości materace produkowane przez renomowaną firmę Hilding mogą być wykorzystywane w najbardziej wymagających przypadkach przez osoby obłożnie chore i w profilaktyce przeciwodleżynowej. Specjalnie zaprojektowane modele (np. Hilding Salsa) posiadają kanały wentylacyjne, które ułatwiają odprowadzanie wilgoci i pary wodnej, a dalej – zachowanie higieny sprzętu. Spójna konstrukcja i brak wolnych przestrzeni we wnętrzu materaca odpowiadają za dużą przewiewność tkanin i zapobieganie rozwojowi drobnoustrojów. Nic dziwnego, że po rozwiązania tego typu chętnie sięgają również alergicy.

Materace termoelastyczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność także wśród osób zdrowych, którym zależy na jakościowym odpoczynku. Jest powszechnie wiadomo, że problemy ze snem mają przełożenie na takie aspekty funkcjonowania jak rozdrażnienie czy ból głowy, a zbagatelizowane mogą prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych i fizycznych. Materace z innowacyjnej pianki dobrze wykonują postawione przed nimi zadanie – poprawiają komfort snu, a w dalszym kroku także jakość codziennego życia.

Wciąż zastanawiasz się, jaki materac wybrać? Przeczytaj artykuł „Materac piankowy, kieszeniowy czy sprężynowy? Porównanie zalet i wad poszczególnych rodzajów materaców”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register