Life-hacki na lato, z którymi Twoje wakacje będą jeszcze lepsze

Lato – wczesny świt, późny zmierzch i krótkie noce to świetna pora na wygospodarowanie czasu na odpoczynek. Tymczasem wiele osób nie wykorzystuje dodatkowych godzin na zasłużony relaks – nawet na urlopie robi wszystko, aby maksymalnie wywiązać się ze zobowiązań. Szczelnie zaplanowany harmonogram, narzucone aktywności, brak przerw – czy z tym powinien kojarzyć się wakacyjny wypoczynek? Jak zatem ułatwić sobie życie i jednocześnie mieć więcej czasu dla siebie?

Poznaj wakacyjne life-hacki, czyli 4 sprytne pomysły na zorganizowanie sobie letniego czasu!

Wygodne nocowanie

Nocowanie na świeżym powietrzu to wielka frajda zwłaszcza dla maluchów. Wyjazd pod namiot to jednak poza noclegiem na łonie natury konieczność siłowania się z materacami. Pompowanie dmuchanych łóżek i foteli przy użyciu pompki tłokowej wymaga sporo wysiłku. W otoczeniu drzew czasem trudno o źródło prądu i wykorzystanie pompki elektrycznej. A gdyby tak zdać się na samą matę? Na rynku coraz popularniejsze są samopompujące się maty, czy nawet duże i wygodne siedziska. Wystarczy rozwinąć je jednym, energicznym ruchem i po chwili można wygodnie rozsiąść się na miękkim siedzisku.

Perfekcyjny manicure

Lśniące, starannie pomalowane paznokcie to kropka nad i wakacyjnej stylizacji. Jednak przygotowanie manicure wymaga nie tylko czasu, ale i umiejętności. Gdy w końcu uda się osiągnąć zadowalający efekt, pojawia się  nowy problem – trwałość. Podczas wakacyjnych aktywności nietrudno o odpryśnięcie lakieru, a na kosmetyczne poprawki w polowych warunkach często nie ma miejsca. Dlatego przed urlopem warto zapisać się na manicure hybrydowy, czyli malowanie paznokci i utrwalenie ich koloru pod lampą UV. Tak przygotowany lakier wytrzyma nawet dwa tygodnie wakacyjnego szaleństwa!

Szybsze rozpalanie grilla

Kiełbaska z grilla to przysmak, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie letniego wypoczynku. Jednak własnoręczne rozpalenie tego urządzenia to dla wielu wciąż wyższa szkoła jazdy. Problematyczne okazuje się zwłaszcza nieustanne dmuchanie na rozżarzone węgielki. Z pomocą przychodzi pewien sprzęt, którego nie może zabraknąć w damskiej łazience. Wystarczy skierować w stronę grilla strumień powietrza z…suszarki do włosów, a ta zajmie się podsycaniem żaru na węgielkach.

Podziel się zadaniami

Nawet Zosie-Samosie potrzebują czasem chwili wytchnienia. Oddelegowanie części obowiązków może nie być łatwe i kłócić się z wrodzonym perfekcjonizmem, ale to świetny sposób na złapanie oddechu. W pracy można poprosić o pomoc koleżanki i kolegów, w domu – partnera i dzieci. Jednym z bardziej pracochłonnych obowiązków jest przygotowywanie posiłków, zwłaszcza jeśli przy wspólnym stole siadają osoby o różnych gustach. Ktoś nie je mięsa, ktoś nie wyobraża sobie bez niego pożywnego śniadania, a mały Jaś lubi tylko niektóre warzywa. Dlatego warto od czasu do czasu wybrać się do restauracji SUBWAY® i pozwolić się wyręczyć w przygotowaniu pożywnego śniadania. Świeżo wypiekane pieczywo, chrupiące warzywa, soczyste mięso – w Twoim subie znajdzie się tylko to, na co masz akurat ochotę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register