Lotnisko na plaży

Lot na wakacje? Macie wybraną destynację? Od wileu lat turystów bawi dość niebezpieczny proceder na małej plaży Maho. Znaleźć się bezpośrednio pod latającym Boeingiem.

Maho Beach to jedna z wielu karaibskich plaż położna na wyspie Sint Maarten w holenderskiej części Antyli. Dlaczego jest taka sławna? Magnesem na turystów  jest zlokalizowany zaledwie 20 metrów od wybrzeża pas startowy pobliskiego lotniska! Każdego dnia startują i podchodzą na nim do lądowania dziesiątki samolotów w tym jedne z największe na świecie Boeingi 747. To niesamowity widok! Przebywanie na plaży pozwala dosłownie znaleźć się na pasie lądowania samolotu!

Miejsce przyciąga turystów chętnych do znalezienia się w tych nietypowych okolicznościach, choć hałas silników nie daje wypocząć na plaży. Władze ostrzegają przed przebywaniem w okolicy w czasie startów dużych maszyn ze względu na możliwe urazy słuchu, lub wypadki spowodowane uderzeniami przedmiotów, poderwanych z ziemi przez podmuch towarzyszący lądowaniom. Często kończy się wypadkiem, gdyż siła powietrza wydobywająca się z silników zmiata wszystko.

Turyści przybywają tam głównie by zrobić sobie niesamowite zdjęcia z samolotem przelatującym tuż nad ich głowami.

źródło: www.ciekawe.org, film:www.yt/Mallep

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register