Miały sprawdzić “czystość wody”. Okradły staruszkę

Sprawdzały czystość lecącej z kranu wody. Po sprawdzeniu okazało się, że z mieszkania zniknęła znaczna suma pieniędzy. Policja przestrzega by nie wpuszczać do mieszkania obcych osób. To uchroni nas przed utratą kosztowności.

Starsze osoby są główną ofiarą oszustów. Wczoraj na elbląskim osiedlu Nad Jarem doszło do sytuacji, w której do drzwi mieszkania starszej kobiety zapukały dwie panie. Podały się za pracownice administracji. Jako powód wizyty wskazały kontrolę… czystości wody. Gdy zostały wpuszczone do mieszkania jedna z kobiet odkręciła kran z wodą i „zaczęła sprawdzać” jej czystość. Oczywiście w obecności właścicielki mieszkania.

Jak nie trudno się domyślić druga z kobiet sprawdziła w tym czasie zawartość szafek w sąsiednim pomieszczeniu. Po wizycie kobiet starsza pani stwierdziła brak oszczędności. Znajdująca się w szafce spora suma pieniędzy zniknęła wraz z dwiema kobietami od czystości wody. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Przestrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkania obcych osób. Oszuści próbują dostać się do mieszkania na różne sposoby: sprawdzają czystość wody, szczelność okien lub korzystając z obecnej sytuacji mogą mówić o konieczności dezynfekcji pomieszczeń. Nie dajmy się nabrać. Bądźmy czujni.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register