Mimo dużych problemów na morzu elblążanie zwyciężyli w prestiżowych regatach

Załoga Apollo Sails 2 Easy po raz drugi z rzędu wygrała rozgrywane na Bałtyku regaty SailBook Cup. Tym samym elblążanie obronili Srebrny Dzbanek, który zdobyli w ubiegłym roku – informuje Radio Olsztyn.

Załoga z Elbląga startowała w roli faworyta. Tomasz Makowski – sternik jachtu przyznał, że presja była ogromna.

– Szczerze powiem, że w pierwszym biegu nie najlepiej nam poszło. Urwało nam się mocowanie przedniego żagla. Musieliśmy go zdjąć i dokonać prowizorycznej naprawy na środku morza – mówi.

SailBook Cup to najdłuższe regaty na Bałtyku. Dla załogi z Elbląga to jednocześnie najważniejsza i najtrudniejsza impreza w sezonie.

– Płyniemy w otwarte morze jachtem 8-metrowym. To bardzo trudne i wymagające regaty dlatego … są najważniejsze –wyznał Tomasz Makowski.

W całej historii regat nie zdarzyło się aby jedna załoga zdobyła puchar dwa razy z rzędu.

Impreza odbywa się regularnie od 2011 roku, kiedy to wznowiono przedwojenne regaty dookoła szwedzkiej wyspy.

Są najdłuższymi w Polsce i drugimi na akwenie Morza Bałtyckiego, uczestnicy mają do pokonania ok. 600 mil morskich. Do zmagań stanęło w tym roku 36 jednostek, ale dwie musiały wycofać się z rozgrywek.

Trasa prowadzi z Sopotu dookoła wysp Gotlandii i Gotska Sandön, które trzeba okrążyć prawą burtą, by potem znów zameldować się na mecie w Sopocie.

źródło: Radio Olsztyn

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register