Mur oporowy Trasy W-Z uszkodzony. Będą utrudnienia

Jak podaje ZDM, mur oporowy Trasy W-Z przy Centrum Stomatologii wymaga pilnego remontu. Na konstrukcji betonowej, podtrzymującej nasypy dojazdów do mostu  wraz z upływem czasu pojawiły się  liczne uszkodzenia. Podczas prac wyłączona z ruchu zostanie łącznica wjazdowa na most (ul. Nowy Zjazd) i pas do skrętu z Wisłostrady na most.

Zapowiedziana inwestycja wymusza zamknięcie łącznicy do mostu Śląsko-Dąbrowskiego po jego południowej stronie. Prace zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu  do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Zostaną usunięte pęknięcia i zarysowania. Wykonane  też będą gruntowne czyszczenie i nowa okładzina powierzchni ścian. Przy murach z kostki kamiennej zostanie odtworzone obrukowanie. Zakres robót obejmie też renowację i poprawę stanu technicznego schodów zlokalizowanych przy Centrum Stomatologii. Powierzchnia muru zostanie pokryta warstwą antygraffiti oraz warstwą zabezpieczającą przed wodą.

Zakończenie prac przewiduje się do 15 grudnia, z zastrzeżeniem, że roboty związane z zajęciem części chodnika i jezdni należy wykonywać wyłącznie w lipcu i sierpniu.

ZDM czeka na oferty pzretargowe do 8 czerwca do 10.00.

murmur2

źródło: zdm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register