Będzie 7 nowych tras rowerowych. Zdecyduj jak mają wyglądać

Miasto planuje budowę kolejnych 7 tras rowerowych na Targówku, Pradze-Południe, Ursynowie, Woli i Bielanach. Do 17 czerwca możesz zdecydować podczas konsultacji jak mają wyglądać nowe ścieżki rowerowe. Będzie 5 spotkań konsultacyjnych.

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2016-2017.

Gdzie będą trasy przebiegać?

Rembielińska: projekty obejmuje budowę łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska: Planuje się budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Rozważa się, by trasa miała kontynuację poza Warszawą.

Stanisławowska-J.Dwernickiego-Szaserów: Trasa rowerowa wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej planuje się wyznaczenie pasów rowerowych, zaś na ul. Szaserów – dróg dla rowerów.

Roentgena-Ciszewskiego: Istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN zostanie przebudowa i uzupełniona o brakujący odcinek.

Okopowa-Towarowa: Trasa łącząca Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Powstanie po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK “Radosław”.

al. Prymasa Tysiąclecia: Istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich zostanie wyremontowana i przebudowana. Powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

Pułkowa: Na odc. od ul. Zgrupowania AK “Kampinos” do granicy miasta powstaną drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu.

 

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się:

  • TARGÓWEK

6 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 18.00, Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Radzymińska 277

  • PRAGA-POŁUDNIE

7 czerwca 2016 r. (wtorek), godz. 17.00, Centrum Społeczne PACA 40, ul. Paca 40

  • URSYNÓW

8 czerwca 2016 r. (środa), godz. 18.00, Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, (metro Imielin), sala konferencyjna

  • WOLA

9 czerwca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00, Zespół Szkół im. Michała Konarskiego, ul. Okopowa 55a

  • BIELANY

13 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 18:00 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Wójcickiego 1/3, budynek nr 21, sala nr 327

Wszelkie uwagi mozna przekazywać pisemnie lub mailowo:  rowery@um.warszawa.pl do 17 czerwca.

źródło: zdm.waw.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register