Nadal szukasz? Poznaj Liceum Pijarów

Liceum Pijarów w Elblągu to część międzynarodowej sieci szkół, działającej już od XVII wieku. Szkoły pijarskie poza naszym miastem znajdziesz w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Łowiczu, Bolesławcu, Katowicach i Rzeszowie. Poza Polską, pijarzy prowadzą  190 szkół, w których uczy się ponad 130 tys. uczniów m.in. w USA, Japonii, Meksyku, Hiszpanii, Słowacji, Węgrzech, Włoszech, Kolumbii, Kamerunie, Argentynie, Chile czy na Filipinach.

Liceum Pijarów to propozycja dla tych uczniów, którzy chcą się dobrze przygotować do matury i jednocześnie rozwijać swoje talenty i pasje.

Swoje zainteresowania uczniowie mogą rozwijać dzięki nauce w klasach o profilach: matematyczno – politechnicznym (matematyka, j. angielski, fizyka, geografia) oraz humanistycznym (j. polski, historia, j. angielski, biologia).

Nauka w małych grupach profilowanych pozwala przetestować, czy dana dziedzina jest tą w której uczeń chciałby się dalej rozwijać.

Absolwenci naszej szkoły, łatwiej radzą sobie na studiach związanych z daną specjalnością.

W naszym liceum stosujemy innowacyjny system oceniania. Zamiast tradycyjnych ocen uczniowie zdobywają również informacje jak dobrze i skutecznie pracować. Podstawą oceny kształtującej jest informacja zwrotna uwzględniająca to, co uczeń zrobił dobrze, a co jeszcze musi poprawić. Zawiera ona również wskazówki – w jaki sposób uczeń ma poprawić pracę i jak ma się dalej rozwijać.

W Liceum Pijarskim ważne jest, aby uczniowie tworzyli silną i bezpieczną wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku i współpracy.

Dbamy o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę w szkole, a rywalizacja zastąpiona jest współpracą.

Zapewniamy komfortowe warunki nauki. Zajęcia prowadzimy w dobrze przygotowanych pracowniach.

Licealiści mają do dyspozycji salę odpoczynku i relaksu.

Organizujemy ciekawe wycieczki, imprezy, wyjazdy integracyjne (m.in. Piarist Youth Meeting –  wakacyjne europejskie spotkanie młodzieży pijarskiej, Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie, Kurs Animatora Pijarskiego, Sylwester Pijarski, Finały Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie, Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu, Dni Integracji Pijarskiej w Poznaniu), wyjścia do kina i teatru, bierzemy udział w konkursach pozaszkolnych.

Licealiści Pijarscy to m.in. laureaci i finaliści konkursów i olimpiad: Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks”, Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Giętkie Pióro”.

W naszym liceum realizujemy pijarski autorski projekt SUMMEM – Uczyć się i Żyć razem. Ta innowacja uosabia wizję szkoły nowoczesnej: uczącej interdyscyplinarnie, stawiającej na pracę zespołową, uczącej działania dla dobra wspólnego, nastawionej na rozwój i wzmacnianie kompetencji kluczowych u uczniów, gdzie nauczyciel nie tylko naucza i ocenia, ale przede wszystkim inspiruje, zaciekawia i daje konstruktywną informację zwrotną.

Nasi nauczyciele to profesjonaliści, którzy potrafią w intersujący i angażujący sposób przekazać wiedzę i przygotować do matury.

Realizujemy międzynarodowe wymiany uczniów i nauczycieli. Nasze kierunki to m.in. Francja, Włochy, Rumunia, Węgry, Hiszpania, Słowacja, Litwa, Łotwa, Niemcy.

Jest jeszcze czas na złożenie podania do naszego liceum. Szczegóły można znaleźć na stronie www.pijarzy.elblag.pl w zakładkach „Rekrutacja” i „Liceum Ogólnokształcące”. Wydarzenia naszej szkoły można też śledzić na profilu Facebook www.facebook.com/elblagpijarzy 

Liceum Pijarów w Elblągu to najlepszy wybór. Dołącz do nas.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register