Nauczyciele odchodzą z pracy…prezydent im za to dziękuje

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się dziś spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z nauczycielami, którzy skorzystali z programu emerytalnego. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody prezydenta na zakończenie pracy w zawodzie nauczyciela.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za wszystko, co przez wiele lat zrobiliście dla elbląskiej oświaty. Jestem Wam bardzo wdzięczny za podejmowanie różnorodnych działań w celu rozwoju dzieci i młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw. Życzę Państwu dużo zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. Niech zasłużona emerytura będzie czasem na realizowanie swoich pasji i spełnianie marzeń – mówił podczas spotkania Witold Wróblewski.

Nagrody na zakończenie pracy w zawodzie nauczyciela otrzymało dziś 39 osób. Jest to kontynuacja wprowadzonego w ubiegłym roku przez prezydenta, nowatorskiego w skali kraju programu emerytalnego dla nauczycieli. Zakłada on przyznanie specjalnej nagrody nauczycielom, którzy mają prawa emerytalne i zdecydują się na odejście z pracy. Celem tego rozwiązania jest przede wszystkim utrzymanie miejsc pracy dla młodych nauczycieli.

– W tym roku w szkołach będziemy mieli ok. 600 uczniów mniej. To jakby zamknąć jedną szkołę w mieście. Dzięki podjętym działaniom, wśród których jest między innymi ten program emerytalny, nie musimy się borykać w Elblągu z problemem zwalniania nauczycieli – podkreślał prezydent.

Łącznie, przez dwa lata z programu dobrowolnych odejść skorzystało 100 nauczycieli.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register