Nie odśnieżasz? Możesz dostać mandat!

Straż Miejska przypomina o obowiązkach właścicieli, administratorów, zarządców nieruchomości związanych z zimowym utrzymaniem dróg na terenie miasta Elbląg.

Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób nie zakłócający ruchu pieszego. Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnię. Należy je pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi.

W porze zimowej, podczas opadów śniegu i często występującego oblodzenia dość łatwo o tragedię na drodze. Osoba nie wypełniająca obowiązku odśnieżenia i usunięcia lodu z chodnika ponosi również odpowiedzialność za wypadki zaistniałe na jego obszarze.

Ten, kto uchyla się od wykonywania ustawowych obowiązków musi liczyć się z konsekwencjami karno – administracyjnymi.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

1 komentarz

  • Okaziciel Reply

    7 stycznia 2019 at 18:10

    Witam .
    Co z tego ze odsnieze chodnik a po chwili przejedzie odsniezarka i wszystko mam z powrotem na chodniku.I co w zwiazku z tym gdzie mam sie z tym udac ?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register