Niezbędne gadżety dla młodych rodziców: co przyda się na pierwsze chwile z dzieckiem?

Przed przyjściem dziecka na świat rodzice muszą skompletować wyprawkę dla malucha. Wszystko powinno być gotowe na pierwsze chwile z dzieckiem! Jest to spory wydatek, dlatego nie zawsze udaje się kupić wszystko na raz. Trzeba też zaznaczyć, że obecnie za niezbędne gadżety uznaje się te produkty, bez których kiedyś młodzi rodzice musieli się jakoś obejść. Dzięki nim opiekowanie się dzieckiem jest jednak łatwiejsze i mniej stresujące. Sprawdź, jakie gadżety przydają się świeżo upieczonym rodzicom!

Monitor oddechu – coś dla bezpieczeństwa każdego maluszka

Monitor oddechu dla niemowlaka to urządzenie, dzięki któremu rodzice mogą opuścić pokój śpiącego malucha, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Nawet jeśli nie istnieje wyraźne wskazanie do monitorowania oddechu dziecka (a takie pojawia się choćby przy niskiej masie urodzeniowej noworodka), to warto zdecydować się na stosowanie wykrywacza oddechu. Gdy oddech dziecka niebezpiecznie zwalnia lub następuje bezdech trwający 20 sekund, takie urządzenie automatycznie uruchamia sygnał dźwiękowy. Dzięki temu możliwa jest szybka interwencja i pomoc rodziców.

Podgrzewacze do butelek – czystość i wygoda 

Te praktyczne urządzenia umożliwiają szybkie i wygodne podgrzewanie mleka dla dziecka. Można znaleźć podgrzewacz do butelek, który nie tylko podgrzeje butelkę z mlekiem, ale i słoiczek z daniem (to przydatna opcja, gdy dziecko ma już kilka miesięcy). Co ważne, specjalna konstrukcja podgrzewaczy sprawia, że to nie butelka się nagrzewa, lecz jej zawartość! Miej na uwadze to, że istnieją także podgrzewacze, które nie wymagają zastosowania wody. Mają one formę rękawa, do którego wkłada się butelkę albo słoiczek. 

Nawilżacz powietrza – stwórz maluszkowi zdrowy mikroklimat! 

Nawilżacze powietrza przydają się zwłaszcza w sezonie grzewczym. Jeśli maluch ma przyjść na świat na czasie, gdy grzeją kaloryfery, a powietrze w domu jest ciepłe i suche, to koniecznie pomyśl o takim urządzeniu. Suche powietrze wypełniające pomieszczenie, w którym przebywa się przez większość doby, często jest przyczyną wielu dolegliwości. Na ich wystąpienie noworodki są szczególnie narażone! Przesuszona skóra, podrażnienia oczu, nosa i gardła, problemy ze snem – można tego uniknąć, stawiając właśnie na dobry nawilżacz powietrza. 

Poduszka rogal – wielofunkcyjny gadżet dla mamy i dziecka

Poduszka rogal przydaje się już na etapie ciąży – dzięki niej przyszła mama może wypoczywać w wygodnej pozycji. Taki produkt jest też bardzo przydatny do karmienia. Stosując go, ma się pewność tego, że pozycja malucha jest wygodna i bezpieczna. W dodatku mama może cieszyć się chwilami spędzonymi z niemowlakiem, mając przy tym rozluźnione ramiona, plecy i kark. Co ważne, poduszka rogal przeznaczona jest do karmienia w różnych pozycjach. Poduszka ta znajduje zastosowanie także wtedy, gdy dziecko podrośnie, można ją bowiem wykorzystać do nauki siadania.

Możliwości jest więcej, jednak wybór powyższych produktów ma szczególne uzasadnienie. Kupując gadżety dla młodych rodziców i dziecka, pamiętaj, że muszą być one być opatrzone znanymi certyfikatami lub atestami, na przykład Instytutu Matki i Dziecka.

1 komentarz

  • Irena Reply

    8 marca 2024 at 19:28

    My już się zaopatrzyliśmy w nawilżacz ze stadler form, mamy też łóżeczko, przewijak, wanienkę, kilka rzeczy jeszcze trzeba dokupić 😉

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register