Nowy Komendant stołecznej Policji

Dzisiaj, 21 maja inspektor Robert Żebrowski, dotychczasowy zastępca komnendanta stołecznego do spraw kryminalnych powołany został na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji. Uroczystość odbyła się w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery  w Białej Sali w obecności kadry kierowniczej KSP.

Podjąłem decyzję o powołaniu na Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Żebrowskiego w uznaniu jego dotychczasowej pracy. Jego ogromne doświadczenie, umiejętność współpracy oraz ambicja dają gwarancję, że Komenda Stołeczna Policji będzie zarządzana w sposób profesjonalny. Szczególnie w kontekście wielkich wyzwań stojących przed Policją, m.in. lipcowym szczytem NATO w Warszawie. Komenda stołeczna pełni ważną rolę, ponieważ jej działania koncentrują się w miejscu najważniejszych wydarzeń w kraju. Jest formacją, której najważniejszym zadaniem jest stać na straży obywateli.

-powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszowi Błaszczakowi, a następnie wprowadzenia sztandaru Komendy Stołecznej Policji. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Żebrowskiego nastąpiła ceremonia powitania ze sztandarem jednostki.

Szef stołecznej Policji insp. Robert Żebrowski ma 46 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku Wydziału Nauk Politycznych. Ukończył studia podyplomowe zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od początku swojej 24-letniej kariery zawodowej związany ze stołecznym garnizonem. Zaczynał od podstawowych stanowisk w pionie kryminalnym, we wrześniu 2007 r. objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku. Po sześciu latach został komendantem powiatowym w Mińsku Mazowieckim, a po kolejnych dwóch komendantem rejonowym Warszawa III. 4 marca br. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji do spraw kryminalnych. Nagrodzony Złotą i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę.

komendant1

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register