Obuwie robocze odpowiedniej jakości ma większy wpływ na wydajność pracowników, niż się to wielu przedsiębiorcom wydaje

Z czego bierze się efektywność w pracy? Przede wszystkim z kwalifikacji zatrudnionych ludzi, osobistych motywacji poszczególnych osób na określonych stanowiskach, wreszcie odpowiedniego wyposażenia. Niektóre firmy przywiązują ogromną wagę do nowoczesnego sprzętu, a zarazem starają się oszczędzać na tak prozaicznych wydawałoby się elementach jak obuwie robocze wydawane pracownikom. Doświadczenia specjalistów od bezpieczeństwa higieny pracy pokazują, że takie działania na dłuższą metę kompletnie się sprawdzają.

Wygodne buty oszczędzają siły i pozwalają w pełni skoncentrować się na zleconych zadaniach

Dobre samopoczucie, a także komfort w trakcie wykonywania pracy sprawiają, że zatrudnieni sprawniej wykonują swoje obowiązki. W wielu branżach i zawodach, zwłaszcza tych które wymagają dużego wysiłku fizycznego, dobre obuwie robocze  odgrywa istotną rolę w zagwarantowaniu pracownikom stosownych warunków. Taki ekwipunek, jaki można znaleźć w ofercie sklepu BHP Centrum, idealnie łączy walory użytkowe ze spełnianiem mocno wyśrubowanych norm. Producenci specjalistycznych butów muszą niejako pogodzić ogień z wodą: zarówno wygodę, jak też maksymalnie wysoki poziom ochrony. Zbyt ciasne bądź za luźne obuwie zwyczajnie rozprasza. W skrajnych sytuacjach może też doprowadzić do potencjalnie bardzo niebezpiecznych zdarzeń – lepiej, żeby pracownicy zajęci odpowiedzialnymi czynnościami nie musieli myśleć o tym, jak ich stopy zniosą kolejny ciężki dzień.

Poczucie bezpieczeństwa to kluczowy czynnik dla morale załogi. Dobre obuwie robocze może je zapewnić

Wypadek w miejscu pracy to ostatnia rzecz, o jakiej chciałyby myśleć osoby zatrudnione na jakimkolwiek stanowisku. Obojętnie, czy mowa o pracowniku fizycznym na budowie, czy też specjaliście od substancji chemicznych w jakiejś fabryce. Jednak trudno odpędzić od siebie czarne myśli w sytuacji, kiedy pracodawca nie dba o odpowiednie wyposażenie. Specjalistyczne buty w wielu przypadkach są absolutnie niezbędne. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy BHP Centrum, obuwie robocze wykonane z odpowiednich materiałów będzie dobrą ochroną przed ewentualnymi zagrożeniami. Dobór materiałów oraz całej charakterystyki – twardości i grubości podeszwy, wkładek wzmacniających w poszczególnych częściach butów czy poziom absorpcji wody – zależy od specyfiki danego zawodu. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że obuwie to zwykle tylko jeden z elementów całego stroju roboczego. W renomowanych sklepach z odzieżą BHP można zaopatrzyć się w pełen komplet niezbędnej odzieży ochronnej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register