Odebrał pijanemu kluczyki i zadzwonił po policję

Kolejne godne naśladowania zachowanie mieszkańca z Pieniężna. Mężczyzna ujął nietrzeźwego motorowerzystę. 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Informację o nietrzeźwym  motorowerzyście ujętym przez jednego z mieszkańców Pieniężna oficer dyżury otrzymał wczoraj po godzinie 22.00.

Skierowany na miejsce policyjny patrol ustalił, że mieszkaniec zauważył jadącego ulicą Sienkiewicza motorowerzystę, który w pewnym momencie skręcił i przewrócił się w zarośla. Zgłaszający chciał sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje pomocy, jednak został przez niego znieważony. Zachowanie cyklisty wskazywało, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił oficera dyżurnego.

Policjanci przebadali 20-letniego motorowerzystę na zawartość alkoholu – w chwili kontroli miał ponad 1,5 promila. Jak się okazało, przed jazdą młody mieszkaniec Pieniężna spożywał wino. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register