Oszuści atakują elblążan. “Pomagają” wypełnić wnioski

Pewna kobieta przyszła pomóc starszej pani wypełnić wniosek „o dopłatę do węgla”… wzięła za to 200 zł. Policja ostrzega! Takich sytuacji może być więcej. Urzędnicy nie organizują tego typu pomocy w miejscu zamieszkania a wspomniane sytuacje mogą aranżować oszuści. Obcych Osób nie należy wpuszczać do mieszkań.

Było już oszustwo przy sprzedaży taniego węgla teraz jest pomoc przy wypełnieniu wniosku o dopłatę. Od 17 sierpnia 2022 roku można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego, którego wysokość wynosi 3.000 zł. Ubiegać mogą się o niego Polacy, którzy używają węgla, jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego.

O oszustwie na pomoc przy wypełnieniu wniosku elbląską policję poinformował Departament Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu informując jednocześnie że nie praktykują kontaktu z klientem w miejscu zamieszkania lub załatwiania innych spraw związanych ze świadczeniami ponieważ brak jest przepisu który dopuszczał by takie czynności. Gdy pojawią się osoby oferujące taką „pomoc” prosimy o skontaktowanie się z policją pod nr 112.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register