Pędzili ponad 100 km/h. Stracili prawo jazdy

Mandat w wysokości 400 zł, 10 pkt karnych oraz utrata prawa jazdy – to konsekwencje, które ponieśli kierowcy zatrzymani przez braniewskich policjantów. Mężczyźni z prędkością 101 km/h pędzili w terenach zabudowanych.

Policyjne patrole mają na celu dyscyplinować tych kierowców, którzy w sposób rażący łamią obowiązujące prawo, poruszając się po drogach z nadmierną prędkością. O tym jak surowe konsekwencje przewidział ustawodawca przekonało się ostatnio dwóch mężczyzn.

 Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w miniony piątek (4.05), tuz po godz.9:00 w Płoskini. Okazało się, że kierowca bmw jechał z prędkością 101 km/h. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 pkt. karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy.

Drugi z kierowców został zatrzymany dzień później w Sawitach. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna poruszał się osobową skoda w terenie zabudowanym również z prędkością 101 km/h. Mężczyzna poniósł takie same konsekwencje jak jego poprzednik.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy będą mogli odzyskać uprawnienia dopiero po 3 miesiącach.

KPP Braniewo

1 komentarz

  • Tomson Reply

    8 maja 2018 at 11:22

    Nie szanowal prawka to teraz jedyne jakie bedzie mogl miec to kolekcjonerke z clubcardu… no tak sie koncza wojaze mistrzow prostej.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register