Piknik na Zawodziu. Będzie się działo…

Zmagania piłkarskie, mini turniej szachowy czy sztuka w plenerze „space art”. To tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Pikniku Rodzinnego na Zawodziu. Impreza startuje w najbliższą sobotę (1 lipca) o godz. 16.00 na terenie Domu Sąsiedzkiego przy ul. Warszawskiej 55.

Już po raz drugi mieszkańcy Zawodzia zapraszają do wspólnej zabawy.  Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie Przedszkola Nr 5 pod koniec maja. Tym razem organizatorzy: mieszkańcy dzielnicy we współpracy z Domem Sąsiedzki na Zawodziu oraz Młodzieżowym Domem Kultury stworzyli zupełnie nowy pomysł na wydarzenie. Będzie sportowo i artystycznie.

„Na miejscu na wszystkich czekał będzie grill z kiełbaskami, zatem zachęcamy do przynoszenia ze sobą sałatek czy ciast na wspólny piknikowy stół.  – informują organizatorzy – W trakcie imprezy prowadzone będą zajęcia piłkarskie z AP Piekraczyk Elbląg, warsztaty kulinarne pod okiem pań z Koła Gospodyń Miejskich, a także Turniej Szachowy połączony z nauką gry w szachy, nad którym czuwał będzie Pan Bogdan Siwoń z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.”

Ekipa Klubu Młodzieżowego, działającego w Domu Sąsiedzkim, poprowadzi warsztaty „Space Art” oraz rozgrywki w palanta, a także strefę dla najmłodszych uczestników, w tym zabawy plastyczne czy malowanie buziaków.

Wydarzenie jest efektem realizacji projektu „Aktywne Zawodzie” i powstało na bazie pomysłów oraz zaangażowania mieszkańców dzielnicy przy wsparciu pracowników Domu Sąsiedzkiego.  W czasie jej trwania poza szeregiem atrakcji piknikowych prowadzone będą rozmowy o dzielnicy, a także otwarta rekrutacja do projektu dla osób indywidualnych zainteresowanych wsparciem specjalistycznym: prawnym, mediacyjnym, finansowym, poradnictwem i warsztatami z psychologiem, wsparciem asystenta rodziny, warsztatami dla rodziców czy warsztatami i konsultacjami zawodowymi.

Więcej informacji o bieżących działaniach na profilu FB „Aktywne Zawodzie”.

Działanie jest realizowane w ramach projektu ,,Aktywne Zawodzie’’ współfinansowanego ze środków Unii Europejskich w ramach Funduszu Europejskiego. Projekt „Aktywne Zawodzie” realizowany jest przez partnerów: Stowarzyszenie ESWIP, Spółdzielnia Socjalna IDEA, Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, którzy są członkami Partnerstwa Rozwoju Społecznego Elbląga.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register