“Pirat drogowy” zatrzymany pod Elblągiem!

Policjanci z Grupy SPEED zatrzymali w okolicy Elbląga mężczyznę, który kierował vw passatem. Problem był jednak w tym, że jechał zbyt szybko. To jednak nie wszystko…

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 11.00 na drodze nr 7 w okolicy Pasłęka. Policjanci Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej vw passata, którym kierował pewien 42-latek. Wcześniej policjanci zmierzyli i nagrali jak jedzie z nadmierną prędkością 165 km/h.

W miejscu pomiaru organicznie było do 120 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatami w wysokości 1000 złotych i 50 złotych za przekroczenie prędkości oraz stan techniczny pojazdu (pęknięta przednia szyba).

Do sądu skierowano wniosek o ukaranie za kierowanie bez uprawnień, bo w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Kierujący tłumaczył policjantom, że jest obecnie na kursie prawa jazdy ale nie zapisał się jeszcze na egzamin.

Może to być teraz o tyle trudne, że w przypadku jazdy bez uprawnień sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na określony czas.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register