Podejrzani o napad na bar w Elblągu zatrzymani

Policjanci zatrzymali 20-latka, który wraz ze swoim rówieśnikiem mieli dokonać w nocy rozboju w jednym z barów przy al. Grunwaldzkiej. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez obsługę zaraz po zdarzeniu. Do mieszkania drugiego z 20-latków policjanci zapukali rano ten na ich widok zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce wezwano policyjnych negocjatorów. W konsekwencji drugi z mężczyzn również trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło około północy w jednym z barów przy al. Grunwaldzkiej. Jeden z 20-latków wszedł do wnętrza lokalu i zażądał darmowej porcji, gdy jej nie dostał uderzył jednego z obsługujących lokal mężczyzn i zabrał z kasy 1200 złotych. Jego kolega został zatrzymany przed lokalem przez obsługę, drugi ze sprawców uciekł. Na miejsce wezwano policję.

Policjanci operacyjni ustalili dane 20-latka oraz to gdzie mieszka. Gdy rano pojechali go zatrzymać  mężczyzna na widok funkcjonariuszy zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce wezwano także policyjnych negocjatorów. W konsekwencji 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register