Podróbki za 164 tys.zł nie trafią na rynek

Towar o wartości rynkowej prawie 164 000 złotych zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Prawie 4230 sztuk podrobionych zabawek oraz galanterii ujawnili w jednej z hal targowych w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwoje obywateli Chin, którzy oferowali towar do sprzedaży.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, gdy tylko otrzymali informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się na teren bazaru w Wólce Kosowskiej, bo właśnie tam miał być uprawiany ten nielegalny proceder. Podjęli obserwację. Kiedy mieli już pewność, że dochodzi tam do handlu nielegalnym towarem, wkroczyli do akcji.

Przeszukując boksy sklepowe zwrócili uwagę na zabawki i galanterię. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży towarom. Jak się później okazało, były to “podróbki” zastrzeżonych znaków towarowych. Handlowali nimi 45-letnia obywatelka Chin i 44-letni obywatel Chin, już wcześniej zatrzymywani za podobne przestepstwo.

Policjanci zabezpieczyli prawie 4230 sztuk zabawek i wyrobów galanteryjnych o szacunkowej wartości prawie 164 tysięcy złotych oraz gotówkę w kwocie 143 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Osoby, u których znaleziono „podróbki” będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej.

podrobkipodrobki2

źródło; policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register