Policja odzyskała bursztyny o wartości 66 tys. zł

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna od kilku dni zajmowali się sprawą włamania i kradzieży kilku kilogramów bursztynów o wartości niemal 66 tysięcy złotych. Wczoraj w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn oraz odzyskali skradzione kamienie. Bursztyny najprawdopodobniej miały trafić do Hongkongu. Funkcjonariusze na trop tej sprawy wpadli podczas przeszukiwania jednego z azjatyckich portali internetowych.

Cała sprawa zaczęła się kilka dni temu pod Lesznowolą. Włamano się tam do samochodu należącego do 54-letniego mieszkańca Warszawy. Z jego toyoty zginęła torba z zawartością kilku kilogramów bursztynów o wartości niemal 66 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Piasecznie. Z zebranych w tej sprawie materiałów wynikało, że mogą one trafić na rynek chiński. Trop ten zaprowadził policjantów na jeden z azjatyckich portali internetowych oraz na ogłoszenia i aukcje prowadzone w Hongkongu.

Dalsze działania operacyjne piaseczyńskich krymialnych doprowadziły do zatrzymania 26- letniego obywatela Chin. Podczas przeszukania należącego do niego bmw policjanci znaleźli telefon, na którym znajdowała się aplikacja umożliwiająca zamieszczanie na wymienionym portalu ogłoszeń, a po jej przejrzeniu okazało się że właśnie z tego aparatu wysyłano krótkie filmy prezentujące skradzione bursztyny.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy 23-letniego mieszkańca Warszawy oraz odzyskali wszystkie skradzione kamieni. O roli i odpowiedzialności obu zatrzymanych zadecydują prowadzone w tej sprawie policyjne czynności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

bursztynbursztyn2

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register