Odzyskanych 57 wózków dziecięcych

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy razem z funkcjonariuszami z Karczewa odzyskali 57 wózków dziecięcych i zatrzymali 40-letnią mieszkankę miejscowości pod Strykowem. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa nieumyślnego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesienią 2013 roku w Karczewie, nieznani sprawcy włamali się do magazynów jednej z firm produkującej artykuły dziecięce. Złodzieje ukradli wtedy m.in. wózki dziecięce. Suma utarconych towarów przekroczyła ponad 60 tys. złotych. Sprawę prowadzili funkcjonariusze z otwockiej dochodzeniówki. Kryminalni pomimo upływu czasu, w dalszym ciągu zbierali informacje w tej sprawie.

Analiza materiałów postępowania oraz profesjonalnie prowadzone czynności operacyjne, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanej o paserstwo kobiety. 40-latka nie kryła swojego zaskoczenia i zdziwienia, kiedy to po odbiór wózków wystawionych na sprzedaż, zamiast „bogatego” kupca, zjawili się otwoccy policjanci.  Mundurowi na miejscu zabezpieczyli 57 wózków dziecięcych. Po rozpoznaniu przez pokrzywdzonego serii i modeli, wróciły one do właściciela.

Mieszkanka wsi pod Strykowem trafiła do policyjnej celi. Kobieta usłyszała już zarzut paserstwa nieumyślnego. Policjanci z karczewskiej dochodzeniówki złożyli wniosek o zastosowanie wobec 40-latki środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

wózki1

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register