Policjanci rozbili szajkę złodziei rowerów w Elblągu

Policjanci z wydziału „mienia” zatrzymali sprawców kradzieży rowerów na którzy działali na terenie Elbląga. Odzyskano także kilkanaście jednośladów. Teraz wrócą one do swoich prawowitych właścicieli.

Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie Elbląga. Jak wiadomo wakacje to sezon typowo rowerowy, więc w tym czasie sporo osób przesiada się właśnie na ten tym pojazdu i nim przemierza miasto i nie tylko. Częstym miejscem przechowywania rowerów jest klatka schodowa a zwykle jedynym zabezpieczeniem jest… znajdujący się przy drzwiach domofon. To zachęca to złodziei do pozyskiwania w ten sposób rowerów. Trafiają one później do nowych właścicieli lub do lombardów.

Dzięki pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymano 3 mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat, którzy „trudnili” się tego typu kradzieżami. Funkcjonariusze odzyskali kilkanaście rowerów pochodzących z kradzieży. Często sprawcy zabierali również rowery, które były przypięte linką zabezpieczającą.

– Tu nasza prośba do właścicieli rowerów, aby nie używali najtańszych zabezpieczeń, które można łatwo przeciąć – mówi jeden z policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. – Zdarzało się, że rower o wartości kilku tysięcy złotych był zabezpieczany kłódką o wartości kilkunastu złotych a w konsekwencji na miejscu przestępstwa zostawała tylko przecięta kłódka.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register