Zmiany na ul. Płk. Dąbka są niebezpieczne! Radny miejski pokazuje dlaczego

Niedawno wyremontowana ul. Płk. Dąbka ma również zmienione zasady ruchu kołowego na pewnym odcinku. Radny miejski Robert Turlej wskazuje jednak, że modernizacja i wprowadzone nowe zasady poruszania się po tej ulicy są niebezpieczne dla kierowców.

– Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbka-Pionierska jest niebezpieczna i w moim odczuciu nie ma kompletnie sensu. Mówiłem o tym kilka miesięcy temu ale wówczas nie słuchano. Przesunięto zatokę autobusową, aby mieszkańcy mieli dalej a kierowcy mogli wygodniej skręcić „w lewo”. No i klops. Już dziś widać, że to rozwiązanie więcej szkodzi niż poprawia w tym rejonie miasta. Zwróćcie uwagę na malowanie poziome!!! Stare linie cały czas są widoczne – alarmuje na swoim profilu na facebooku radny Turlej.

Wizja lokalna zrobiona. To jest bardzo niebezpieczne miejsce. Oczekuję niezwlocznej interwencji Prezydenta Nowaka i Zarządu Dróg

Publié par Robert Turlej sur mercredi 30 août 2017

Również elbląscy policjanci dostrzegają te niebezpieczeństwa i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na ul. Płk. Dąbka na wysokości skrzyżowania z ul. Pionierską. Tam należy szczególnie zwracać uwagę na nowe oznakowanie poziome. Pasy ruchu są wyznaczone inaczej niż było do tej pory.

Zobacz film:

Ze zmianą spotkają się zarówno ci jadący w stronę centrum jak i ci kierujący się w przeciwnym kierunku czyli w stronę osiedla Zawada. Na skrzyżowaniu wytyczono dodatkowy pas do skrętu w lewo, a co za tym idzie przeformatowano pozostałe pasy zmieniając nieco ich położenie. Wszystko oznakowane jest znakami pionowymi i poziomymi, byle by tylko… nie jechać na pamięć. Wtedy bowiem z pewnością bok naszego pojazdu spotka się z innym, jadącym prawidłowo.

– Najważniejsze, aby właśnie nie jeździć „na pamięć” – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zmiany w organizacji ruchu były, są i będą. Zasady ruchu drogowego i przebudowy są po to by było bezpieczniej oraz po to, by udrażniać odcinki dróg i skrzyżowania. Tak uczyniono i w tym miejscu.

Przypominamy więc, aby jeździć wyznaczonym pasem ruchu oraz, aby bezpośrednio na skrzyżowaniu nie zmieniać pasa ruchu, którym jedziemy. Zabraniają bowiem tego przepisy.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register