Pracowity dzień elbląskich strażaków. Ratowali ofiary wypadków drogowych

W ubiegły piątek elbląscy strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do wypadków samochodowych w naszym regionie. Na miejscach zdarzeń walczyli o życie poszkodowanych. Usuwali skutki katastrof drogowych i jako pierwsi docierali do ofiar.

W piątek 2 czerwca 2017 roku około godziny 17:00 na ulicy Fromborskiej między Krasnym Lasem, a Próchnikiem doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a druga została ciężko ranna. Z uzyskanych informacji wynika, że podróżujący autem Hyundai Accten dwaj mężczyźni chwilę wcześniej nie zatrzymali się do policyjnej kontroli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia uciekając przed policją stracił panowanie nad autem, wypał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia jadący pojazdem pasażer poniósł  śmierć na miejscu, a kierowca został ciężko ranny.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i  wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie w asyście ratowników medycznych ewakuowano rannego kierowcę z wraku pojazdu. W celu wykluczenia ewentualnych osób, które mogłyby jeszcze uczestniczyć w wypadku, przeszukano pobliski teren w promieniu około 100 metrów. W dalszej kolejności oczyszczono jezdnię i pobocze drogi z zanieczyszczeń powypadkowych.

W działaniach brały udział 3 zastępy PSP z JRG1 i JRG2 oraz 2 zastępy OSP Milejewo, łącznie 20 strażaków, policja i ZRM.  Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Tego samego dnia, kilka godzin później miał miejsce jeszcze jeden poważny wypadek. Około godziny 22:00 na drodze nr 503 w miejscowości Rubno, kierowca VW Golfa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad autem, dachował i wpadł do przydrożnego rowu. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Strażacy ewakuowali poszkodowanych i udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie mężczyźni zostali przekazani ZRM i odwiezieni do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP z JRG 1 i JRG2, łącznie 9 strażaków, policja i ZRM.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register