Radni likwidatorzy. To Oni zdecydowali o zamknięciu Pogotowia Socjalnego

Na nic zdały się apele pracowników placówki. Radni Platformy Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego podjęli decyzję o likwidacji Pogotowia Socjalnego w Elblągu.

Tak już wcześniej informowaliśmy, na specjalnej sesji zwołanej na czwartek radni PO i KWW Witolda Wróblewskiego, nie słuchając apeli pracowników, postanowili zlikwidować Pogotowie Socjalne w Elblągu.

Planowana likwidacja Pogotowia Socjalnego. Pracownicy: To jest zemsta

 

Pracownicy tej placówki już wcześniej wskazywali, że Miasto nie zabezpieczyło ich w odzież ochronną oraz środki odkażające. W konsekwencji siedmiu z dziesięciu pracowników Pogotowia udało się na zwolnienia lekarskie.

Teraz obowiązek zajęcia się osobami nietrzeźwymi czy bezdomnymi spadnie na policję oraz…Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

– W dniu dzisiejszym większością głosów PO-Komitet Witolda Wróblewskiego, Rada Miejska podjęła uchwałę likwidującą Pogotowie Socjalne w Elblągu tzw. Izbę wytrzeźwień, które zajmowało się m.in. bezdomnymi z wożonymi z terenu miasta oraz osobami nietrzeźwymi. Dziś po likwidacji ten obowiązek będzie spoczywał na Policji. A poniżej efekt nieczynnego Pogotowia Socjalnego na jednej z nocek kilka radiowozów stoi na podjeździe Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu celem przebadania osób, które normalnie były kierowane do pogotowia socjalnego – komentuje radny Rafał Traks.

 

fot. Rafał Traks/facebook

 

Za likwidacją placówki głosowali radni: A. Tomczyński, A. Matwiejczuk, M. Burkhardt, A. Czyżyk, I. Sokołowska, J. Dziewałtowski-Gintowt, K. Urbaniak, K. Konert, M. Adamowicz, M. Kamm, M. Osik.

Przeciw likwidacji głosowali: B. Tołwiński, H. Sałata, J. Hajdukowski, J. Janowska, J. Lisewska, M. Pruszak, P. Kowszyński, P. Opaczewski, R. Traks.

Natomiast od głosu się wstrzymali: C. Balbuza, M. Dwojakowska, P. Fedorczyk, R. Turlej.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register