Rosjanin dostarczał nielegalne papierosy. Zamordował swoją klientkę!

Olsztyńska prokuratura oskarżyła obywatela Rosji Dmitrija A. o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie). Według śledczych, do zbrodni doszło w dniu, w którym oskarżony dostarczył ofierze papierosy pochodzące z przemytu.

Jak poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, z ustaleń śledztwa wynika, ze 31-letni Dmitrij A. zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej 4 maja nad ranem, dostarczając jej papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Według prokuratury, po transakcji doszło między nimi do szarpaniny, a kobieta zginęła w wyniku uduszenia.

– Mężczyzna, wiedząc, że w mieszkaniu znajduje się monitoring, po jego spenetrowaniu zabrał rejestrator wraz z twardym dyskiem, który następnie wyrzucił – podała prokuratura.

Dmitrija A., który jest mieszkańcem obwodu kaliningradzkiego, zatrzymano dwa miesiące później na przejściu granicznym w Gronowie, gdy próbował wyjechać z terytorium Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.

Według śledczych, podczas przesłuchania podejrzany potwierdził dostarczenie papierosów i to, że doszło do “nieporozumienia” z kobietą. Zasłonił się natomiast niepamięcią co do dalszego przebiegu zdarzenia. Przyznał się również do kradzieży rejestratora wideo.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratora Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Dmitrijowi A. za dokonanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: onet.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register