Wrze w szkołach. Pracownicy zrzeszają się w nowym związku i żądają podwyżek!

Kiedy wiele mówi się o podwyżkach wynagrodzeń dla nauczycieli oraz o ochronie ich miejsc pracy, całkowicie pomijani są pracownicy oświaty nie będący nauczycielami. To jednak już się zmienia, ponieważ w Elblągu powstał nowy związek zawodowy zrzeszający takie osoby.

– Jako pierwszy i jedyny w Elblągu Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty Niebędących Nauczycielami w Szczecinie Oddział w Elblągu zrzeszamy w swoich szeregach pracowników oświaty niebędących nauczycielami (sekretarki, księgowe, referentów, sprzątaczki, konserwatorów, intendentów). Jest już nas około połowa zatrudnionych w mieście Elblągu – mówi nam Jolanta Nowak, przewodnicząca Oddziału Związku w Elblągu.

Oddział Związku powstał na kanwie podpisania w kwietniu 2016 r. porozumienia między władzami miasta a innymi związkami dotyczącymi podwyżek dla administracji i obsługi w placówkach oświatowych.

– Porozumienia bardzo krzywdzącego dla nas i niezgodnego z obowiązującym prawem – dodaje Jolanta Nowak. –  Mamy na ten temat mocne opinie prawne i zamierzamy walczyć o nasze prawa.

Związkowcy chcą przede wszystkim wywalczyć podwyżki wynagrodzeń oraz respektowania prawa przy organizacji ich pracy w elbląskich szkołach.

– Trzeba sobie zdawać sprawę, że wiele osób w szkołach jest zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych, jako referenci. Jednak zarabiamy praktycznie najniższe krajowe – dodaje Jolanta Nowak. – Także nasze prawa pracownicze nie są respektowane przez dyrektorów szkół.

fot. Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register