Senator Jerzy Wcisła: Zjednoczona Opozycja wygra wybory w Elblągu

Czy kolejne wybory samorządowe w naszym mieście wygra opozycja wobec PiS? O tym przekonany jest senator PO – Jerzy Wcisła. Podobno istnieje nawet jakiś sondaż wyborczy, który przeprowadziła Platforma Obywatelska. Tylko czy tym danym można wierzyć?

Dość emocjonalny komentarz pojawił się na koncie facebookowym senatora Jerzego Wcisły. Senator PO był obecny pod budynkiem elbląskiego Sądu Okręgowego. Przybyła garstka elblążan, głównie działaczy Komitetu Obrony Demokracji oraz Platformy Obywatelskiej, protestując przeciwko reformie sądownictwa.

– WYGRAMY WYBORY W ELBLĄGU!!! PiS w Sejmie i w Senacie robi co chce – bo ma większość. Ale wyborów samorządowych nie wygra w parlamencie, nawet zmieniając ordynację wyborczą. Musi je wygrać w Elblągu, Gronowi, Markusach, Gdańsku… I to mu się nie uda – jeśli się zjednoczymy! I to będzie początek końca tej niszczącej demokrację formacji. Gdy zaczniemy w to wierzyć, będzie nas coraz więcej – mówi senator Wcisła podczas kolejnej demonstracji pod elbląskim sądem.

wcisla

Jerzy Wcisła ujawnił również, że PO w Elblągu przeprowadziło jakiś sondaż preferencji wyborczych, z którego ma wynikać, że w naszym mieście wybory samorządowe wygra Zjednoczona Opozycja. Nie wiadomo jednak, o jaki sondaż chodzi i w jaki sposób był przeprowadzony.

24899906_10208144335644815_7666373677846355943_n

Faktem natomiast jest, że w tym momencie nie ma takiego trwałego tworu jak Zjednoczona Opozycja. Istnieją na razie niewielkie porozumienia partii opozycyjnych przy konkretnych głosowaniach oraz próby wyłonienia wspólnych kandydatów na prezydentów głównych miast w Polsce. Nie jest natomiast pewne, czy partie opozycyjne stworzą trwałe porozumienie wyborcze na poziomie samorządów miejskich w całym kraju.

W naszym mieście wybory samorządowe w 2014 r. miażdżąco wygrało Prawo i Sprawiedliwość zyskując bezwzględną większość w Radzie Miasta Elbląga. Jedynie kandydat PiS – Jerzy Wilk przegrał wybory prezydenckie z Witoldem Wróblewskim.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register