Stanowisko Rady Miasta w sprawie TK i odpowiedź B.Szydło

21 kwietnia Rada m.st. Warszawy przyjęła stanowiska w sprawie stosowania się władz Miasta Stołecznego Warszawy do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego oraz w sprawie reprywatyzacji w m.st. Warszawie. To polityka – odpowiada premier Beata Szydło.

W podjętym stanowisku Rada m.st. Warszawy przyjęła, że przy podejmowaniu uchwał stosować się będzie do treści orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych, które nie będą publikowane w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej „Monitor Polski”. Apeluje także, aby w działalności Urzędu m.st. Warszawy oraz innych miejskich jednostek organizacyjnych, w szczególności przy wydawaniu decyzji administracyjnych uwzględniane były wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, także te nieopublikowane. Podobna uchwałę przyjęła Rada Miasta w Łodzi.

Działanie radnych skomentowała w piątek premier Beata Szydło. Podkreśliła, że samorządowcy powinni koncentrować się na zarządzaniu miastami. Powiedział, iż radni powinni widzieć przede wszystkim te sprawy, które muszą załatwiać dla mieszkańców i nie uprawiać polityki.

 

 

źródło; um.warszawa.pl, foto: www.parlamentarny.pl

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register