Takimi samochodami kursanci będą zdawali egzamin na prawo jazdy!

Koniec z fiatami. Elbląski WORD „przesiada się”, a wraz z nim oczywiście osoby zdające egzamin na prawo jazdy na samochody marki KIA. Odpowiednia umowa na zakup 10 nowych aut została już podpisana.

8 sierpnia b.r. dyrektor WORD w Elblągu podpisał umowę z Dealerem Kia JD Kulej Sopot Sp. z o.o. na dostawę 10 fabrycznie nowych samochodów osobowych marki KIA model RIO IV, przeznaczonych i przystosowanych do prowadzenia egzaminów państwowych na prawo jazdy kat. B ( 9 sztuk – silnik 1,2 M, moc 61,8 kW, 1 szt. – silnik- 1,4 L, moc 73,3 kW).

Samochody zostały wybrane w trybie przeprowadzonego przetargu nieograniczonego. W elbląskim WORD pierwsze trzy pojazdy pojawią się do końca września i najpóźniej z początkiem października powinny być już wykorzystywane do egzaminów.

Kolejne dostawy zostaną zrealizowane do końca października i listopada br.

Nadwozie nowej Kia Rio ma 4065 mm długości, 1725 mm szerokości i 1450 mm wysokości. Auto jest więc o 15 mm dłuższe, 5 mm szersze i 5 mm niższe od poprzedniej generacji. Rozstaw osi zwiększono o 10 mm, do 2580 mm, co poprawiło przestronność kabiny. Nieźle, na tle klasowych rywali prezentuje się 325-litrowy bagażnik.

Za design nadwozia i wnętrza nowego Rio odpowiadają ośrodki projektowe Kia z Niemiec, Kalifornii i Korei. W nowym modelu koreańskiego producenta, podobnie jak i w przypadku Niro, rzuca się w oczy najnowsza ewolucja elementów stylistycznych, do których zaliczają się osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, pionowy słupek C i szereg innych elementów typowych dla modeli Kia. Poprzez zastosowanie nowego systemu multimediów udało się natomiast ograniczyć liczbę przycisków. Nie zabrakło wstawek z fortepianowej czerni oraz srebrnych listew.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register