Terroryści opanowali hotel

Wszystko działo się jak w typowym filmie akcji. Do warszawskiego hotelu wtargnęła grupa uzbrojonych osób, mają ładunki wybuchowe, biorą zakładników – to scenariusz ćwiczeń stołecznej policji i Żandarmerii Wojskowej, które w zeszłym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek odbyły się w centrum stolicy.

Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach przygotowań do policyjnego zabezpieczenia dwóch ważnych przedsięwzięć, zaplanowanych w lipcu w naszym kraju: szczytu NATO w Warszawie oraz Światowych Dni Młodzieży.

W ostatnich miesiącach w krajach Europy Zachodniej kilkukrotnie dochodziło do zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Właściwe przygotowanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest kluczowym elementem, by takim sytuacjom zapobiegać, a w sytuacji bezpośredniego zagrożenia należycie reagować.

Stąd też policjanci Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji cyklicznie sprawdzają swoje umiejętności na obiektach struktury newralgicznej. W ciągu ostatnich miesięcy wspólnie z innymi służbami uczestniczyli w zorganizowanych, np. w teatrze „ROMA” i Muzeum Historii Żydów Polskich ćwiczeniach, sprawdzających opracowane procedury na wypadek zagrożenia w tego rodzaju obiektach.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register