Tramwaje znikają z ul. Andersa

Tramwaje Warszawskie rozpoczynają sezon remontów torów. Już 30 kwietnia rozpoczną się prace na ul. Andersa. Do 1 lipca tramwaje nie będą kursowały między stacją metra Ratusz Arsenał a ul. Muranowską. Linie tramwajowe zmienią swoje trasy. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa uzupełniająca oraz autobusowa zastępcza.

W pierwszym etapie prac, który potrwa od 30 kwietnia do 1 maja linie 15 i 35 jadące od strony Mokotowa będą skręcały w prawo na pl. Bankowym i przez most Śląsko-Dąbrowski dojadą do Dworca Wileńskiego skąd będą zabierały pasażerów w drogę powrotną na Mokotów. W prawo na pl. Bankowym będzie skręcała także linia 18, która ul. Jagiellońską dojedzie do swojej pętli Żerań FSO. W czasie tych dni montowany będzie przy stacji metra Ratusz Arsenał rozjazd nakładkowy, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe.

W tym etapie uruchomione również zostaną dwie dodatkowe linie.

Pierwsza będzie to linia tramwajowa uzupełniająca 75, która będzie kursowała na trasie: MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

Druga będzie to autobusowa linia zastępcza Z-5, która będzie kursowała na trasie: PL.INWALIDÓW – Mickiewicza – Andersa –PL.BANKOWY.

W drugim etapie, który potrwa od 2 maja do 1 lipca, tramwaje linii 18 będą kursowały trasą objazdową obowiązującą od 30 kwietnia. Nie zmienią się także trasy linii 75 i Z-5. Na innych trasach będą za to kursowały linie 15 i 35. Będą obsługiwane wyłącznie przez tramwaje dwukierunkowe. Od strony Mokotowa dojadą do stacji metra Ratusz Arsenał, tam zmienią kierunek jazdy i wyruszą w drogę powrotną.

Jak wyglądają remonty torowisk, zobaczcie  sami!

źródło: ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register